blank

Metal Gear Survive Duyuruldu

KONAMI Yeni Metal Gear Oyunu Metal Gear Survive Duyuruldu.

Hideo Kojima geçen yıl sonuna doğru bağımsız halde çalışmak için KONAMI’den ayrılmıştı ancak buna rağmen KONAMI yeni bir Metal Gear oyunu için dur durak bilmiyor. Bugün KONAMI tarafından Metal Gear serisinin yeni oyunu olacak olan Metal Gear Survive duyuruldu.

 

Metal Gear Survive

 

Co-op oynanışa sahip bir şekilde gelecek olan Metal Gear Survive, gelecek yıl PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Metal Gear Survive, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes’den sonra yaşanacak olayları oyunculara aktaracak.

KONAMI’nin bu yeni oyunu hakkında açıklamaları ise şöyle;

Metal Gear Survive, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes’den sonra gökyüzünde oluşan şekilleri anlaşılamayan bazı alternatif zaman çizelgeleriyle alakalı solucan delikleri ile alakalı olacak. Oyunlar çöllerin üzerinde bulunan yapıları, bir zamanlar güçlü olan ancak zamanla biyolojik tehditler yaşayan askerlerin kalıntılarını bulurlar. Ölümcül yaratıklarla dolu bu zorlu arazilerde oyuncuların hayatta kalmak için iş birliği içerisinde çalışması gerekmektedir.

Metal Gear Survive’da Metal Gear Solid V: Ground Zeroes’da olan övülen oynanış mekaniği ve kendine has gizli yapısı devam edecek. Oyuncular stratejik olarak 4 kişilik online modlarda büyük operasyonlar yönetebilecek. Yeni tehlikeli mekanlar, yaratıklar ve silahlar yakında oyunculara tanıtılacak.

 

Metal Gear Survive İlk Tanıtım Videosu