blank

MGS 5 The Phantom Pain PC Satış Rakamı

1 Eylül tarihinde PC, PS4, PS3, Xbox One ve Xbox 360 platformları için piyasadaki yerini alan efsanevi Gizlilik – Aksiyon oyunu, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’in Steam üzerinden satılan kopya sayısı açıklandı.

Öncelikle belirtmekte fayda var ki bu satış rakamları SteamSpy üzerinden alınmıştır, yani resmi bir açıklama söz konusu değil. Lakin SteamSpy’ın daha önceki oyunlarda sunduğu değerlerin doğruluğu göz önüne alındığı zaman, haberin doğruluk ihtimali oldukça yükseliyor.

SteamSpy’dan gelen açıklamaya göre MGS V: The Phantom Pain, Steam sürümüyle 700,000’lik satış rakamını geride bıraktı. Demin de belirttiğimiz gibi henüz Konami konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmuş değil, lakin bu rakamlar doğruysa MGS V: The Phantom Pain gerçekten de yüksek bir toplam satış rakamına ulaşacak demektir. Bildiğiniz gibi daha önceden Konami MGS V: The Phantom Pain satış rakamlarının yüksek bir bölümünün konsollarda ve özellikle PS4 platformunda yaşandığını belirtmişti. Konuyla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.