blank

MGS V: The Phantom Pain İlk İnceleme Puanı Geldi!

1 Eylül tarihinde piyasaya sürülmesi merakla beklenilen aksiyon – gizlilik oyunu Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’in inceleme ambargosu delindi ve Fransız JeuxVideo Magazine tarafından yapımın incelemesi yapıldı.

İncelemeyle birlikte yapıma verilen puan 17/20 olarak belirlendi. Detaylı puanları ve inceleme notlarını aşağıda bulabilirsiniz.

mgs-v-review-jeux-video-magazine

Oynanış: 4/5

En iyi oynanışa sahip Metal Gear oyunu, fakat yapımda seçenekleriniz bol olsa da bazıları oldukça kullanışsız.

Sesler: 4/5

80’ler temasına sahip güzel müzikler ve aynı kalitede ambiyans sesleri.

Grafikler: 4/5

Oyun oldukça temiz görünüyor. Fakat tüm platformlara çıkan bir yapım olduğundan, görsellik mükemmel değil.

Uzunluk: 4/5

Uzun oynanış süresi (40 saatten fazla) ama yapımın tekrar oynanabilirliği oldukça düşük.

Genel: 17/20 

Zengin oynanabilirlik ve tatmin edici MGS oyunu. Güzel bir oyun, anlamak ise biraz zor olabiliyor. Kojima’nın son gizemi bu olabilir mi?

Genel olarak verilen puanlar, değerlendirme şekli pek çok okuyucu tarafından ağır eleştirilere maruz kalmış durumda. Oyunu daha önce test eden diğer medya siteleri ve tester’ların açıklamalarına ters düşen inceleme ortalığı fena karıştırmış gibi görünüyor. Editör, daha çok yapımı sıradan günümüz oyunlarına kıyasla incelemiş gibi duruyor ve bu incelemenin tamamen dergi reklamı için yapılmış olma ihtimali de söz konusu durumda. Bir kaç hafta içerisinde MGS V: The Phantom Pain piyasaya sürülecek ve asıl o zaman her şey net olarak ortaya çıkacak.

MGS V: The Phantom Pain’in çıkış tarihi, PC, PS4, PS3, Xbox One ve Xbox 360 platformları için 1 Eylül olarak belirlendi.