blank

Minecraft Cephesinden Resmi Açıklama Geldi

Daha önce söylentilerini yayınladığımız Minecraft satışı ile ilgili resmi açıklama Microsoft ve Mojang firmasının web sitelerinde yapıldı. Mojang sayfasında yapılan açıklamada satışın gerçekleştiğini ve tam 2 Milyar Dolar karşılığında firmanın Microsofta satıldığı bildirildi.

Minecraftın yaratıcısı Notch satış sonrası satış ile ilgili açıklamalar yaptı açıklamaların satır başları şu şekilde;

Satışın sebebi nedir?
“Basit bir eğlence projesi olarak başlayan Minecraftın bu boyuta geleceğini tahmin etmemiştik. Minecraftın yaratıcısı olarak. daha küçük projelerde çalışmak ve yeni şeyler yaratmak istiyorum ancak bunu defalarca denedim ve başaramadım Minecraftın sahibi olarak bunu yapmam imkansız o yüzden bu projeyi güvenilir bir firmaya bırakarak yeni projelere başlamak istiyorum. Ama dürüst olmak gerekirse teklifte beni buna iten sebeblerin başında. Böyle büyük teklifler önemlidir.” dedi.

Oyunun geleceği ile ilgili de açıklamalar yapan Notch oyunda ne gibi değişikler olacak sorusuna “Minecraft her zaman olduğu gibi gelişmeye devam edecek ancak Microsoft’un özel planları var mı bunu bilmiyorum ama oyunun harika yerlere geleceğinden eminim” dedi.