blank

Minecraft Krallıklar ( Realms) Nedir?

MineCraft Krallıkları

Premium üyelikleri olan oyuncular için çıkarılmış ilginç bir eklentidir. Minecraft Krallıkları yada Minecraft Realms oyuncuların multiplayer oyanmasını kolaylaştırma amacıyla üretilmiştir.

Kullanıcıların hızlı ve kolay bir biçimde serverlarını oluşturarak arkadaşlarıyla oynamalarını sağlar. Aylık ücreti 10 ? olan minecraft krallıklar ile 7/24 sunucu kurabilir ve anında oynamaya başlayabilirsiniz.

Mojang tabanlı sunucularla server kurmanızı sağlayan Minecraft Krallıklar ( Realms) invite yani davet sistemi ile çalışıyor. Açtığınız servera 20 kişiyi davet edebiliyorsunuz. Kalabalık oyunculu bir server açmak istiyorsanız Minecraft krallıklar işinizi görmeyecektir.

Minecraft krallıklara girdiğinizde herhangi bir ip yapılandırması veya LAN ayarı yapmanız gerekmiyor.

Minecraft krallıklarda server açabilmek için aylık ücret ödemeli , 1 , 3 , 6 aylık paketleri şecebilir veya daha uzun seçeneklerden yararlanıp indirim alabilirsiniz.

Davet sistemiyle çalışan sisteme kolaylıklar arkadaşlarınızı ekleyebilir yada çıkarabilirsiniz.  Sistem otomatik olarak belirli aralıklarla dünyanızın yedeğini alır ve kayıtlı dünyalarınızı krallıklara aktarmanıza izin verir.

20 ye kada oyuncu davet edebilirsiniz .7 /24 oyanayabilirsiniz. Oyuncu davet etme sistem üzerinden bir kaç klik yaparak kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir.

Minecraft Krallıklar bölümünde mini oyunlar aktif edebilir ve arkadaşlarınızla eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Genel olaraka Minecraft Krallıklar ( Realms ) Mojangın küçük sunucularıdır. Mojang sunucu piyasasından da bir miktar pay almak istemiş olmalı ki böle bir özellik getirdi. Ancak 50 100 kişilik bir server açmak istiyorsanız yine belirtmeliyimki başka bir hostingle görüşmeniz gerekiyor.

Minecraft Krallıklar nedir ? sorusuna cevap verebildiysek ne mutlu.

Teşekkürler iyi oyunlar.