blank

Mirror’s Edge Catalyst Ertelendi

Mirror’s Edge Catalyst Ertelendi

Serinin en yeni oyunu olacak olan oyun için bir erteleme haberi geldi. Oyunun yönetmen ismi oyunlarının biraz daha ertelenmesi gerektiğini söyleyerek serinin hayranlarını üzdü. Normalde kesinleşmiş bir tarih olan Mayıs ayında çıkması beklenen Mirror’s Edge Catalyst oyunu Haziran’a ertelendi. Ayrıca Kuzey Amerika ve Avrupa için farklı çıkış tarihlerine sahip olacak olan için Amerika dışındaki bölgeler 2 gün daha beklemeleri gerekecek.

Oyunun yönetmeni tarafından yapılan açıklama da Mirror’s Edge Catalyst kapalı beta sürecinde oyunlarını deneyen oyuncular tarafından fikirlerini kendilerine sunmalarını ve hatalarını bulmalarını istiyor. Ayrıca geri dönüşlerin tamamını değerlendirip yapılabilecek olan geliştirmeleri de es geçmeden oyunculara daha kararlı bir şekilde hazır olmuş olan bir oyun çıkarmak istediğini söyledi. Aslında yapılan bu hareket oyuncular tarafından çıkış tarihini ertelediği için üzücü olsa da meseleye biraz daha olumlu bakarsak iyi bir haber. Çünkü oyunun hatalarla veya beklenmedik bir sorunla birlikte çıkması geç çıkmasından daha kötü. Yapımcılar böyle bir şeyin olmasına izin vermemek için oyuncuların kapalı beta sürecinde geri dönüşlerde bulunmalarını da temenni ediyor.

Mirror’s Edge Catalyst için diğer haberlere aşağıdan göz atabilirsiniz;

NOT: Eski haberlerdeki çıkış tarihi değişmiştir.

Mirror’s Edge Catalyst çıkış tarihi 9 Haziran 2016 (Avrupa) olarak oyunun yönetmenin kendi ağzından söylenerek kesinleşmiş durumda. İkinci kez ertelenen oyun muhtemelen artık bir başka erteleme yaşamayacaktır.