blank

Mount And Blade II: Bannerlord Steam’de Gözüktü

Mount And Blade II: Bannerlord Steam’de Gözüktü

 

Türk oyun geliştirici Taleworlds Entertainment tarafından geliştirilen ve özellikle Türkiye’de çok sevilen oyun Mount & Blade’in yeni oyunu Mount And Blade II: Bannerlord Steam üzerinde görünürlüğünü değiştirdi. 20 Ekim itibariyle Steam’de görünür hale gelen Mount And Blade II: Bannerlord, yanında sistem gereksinimleriyle birlikte Steam’deki yerini aldı ama henüz Steam’de Türkçe dil desteğinin gözükmediğini ve sadece İngilizce’nin olduğunu da belirtelim.

Mount And Blade II: Bannerlord Steam'de Gözüktü

Türk oyun sektörünün en sevilen oyunlarından birisi olan ve gururumuz Mount & Blade: Warband’ın başarısından sonra yeni oyun yapımına başlayan Taleworlds, uzun bir süre sessizliğini korumuş ve oyunu gizli bir kutu gibi bizlerden saklamıştı. Gamescom 2016 ile birlikte bu gizemi kıran ve bizlere o günden bu yana sürekli oyunla ilgili bilgiler veren yapımcı, bu hamlesiyle beklentiyi en üst seviyeye getirmiş durumda. Steam’de görünür hale gelmesini Twitter üzerinden bildiren Ali Erkin, bunu daha da tetikledi diyebiliriz. Henüz bir fiyat ve çıkış tarihi belirlenmemiş olan oyun hakkında yayınlanan oynanış videosu dışında da pek bir bilgi bulunmamakta. Yine aynı Warband oynanış stiline uygun ilerleyecek olan oyun grafiksel ve detaysal anlamda çok daha fazla özellik vaadediyor. Bunlardan bazılarını kale kuşatması videosunda izlemiştik.

Oyunun henüz önerilen ve yüksek performans sistem gereksinimleri açıklanmamış olsa da minimum sistem gereksinimleri açıklandı. Sistem gereksinimleri bu haliyle mütevazi bilgisayarlarda bile rahatça oynanabilecek bir oyun olduğunu bizlere gösterdi ama şunu belirtelim. Steam üzerinde bir dipnot düşülmüş çünkü. Bu sistem gereksinimleri oyunun çıkışına yakın değişebilir de, belirtelim.

Mount And Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri

  • OS: Intel i3-2100 veya AMD FX-6300
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: Intel HD 4600 veya Nvidia GT730 veya AMD R7 240
  • Gereken Boş Alan: 40 GB kullanılabilir alan