blank

NBA 2K16 vs NBA Live 16 Karşılaştırması

FIFA ve PES bildiğiniz gibi çok uzun yıllardır her yeni oyunu çıktığı zaman birbiriyle kıyaslanan oyunların başında gelir. Eh, elbette bu durumun bir de NBA versiyonu söz konusu…

Kısa bir süre önce piyasaya çıkışını gerçekleştiren iki yapım… NBA Live 16 ve NBA 2K16, peki hangisi daha iyi? İşte bu sorunun yanıtı elbette oyunculara kalmış durumda fakat bu karşılaştırma durumunun içerisinde net bir sonuca varabileceğimiz bir konu var! Bu konu, iki yapımın görsel olarak kıyaslandığı zaman hangisinin daha güzel göründüğü.

Ünlü YouTube kanalı olan Candyland tarafından hazırlanan bir video, iki yapımın görselliğini gayet başarılı bir şekilde karşı karşıya getiriyor. Genel olarak baktığımız zaman ise EA Games, 2K Games’e göre bir adım öne geçmeyi başarmış gibi duruyor. Oyuncu ifadeler, kaplamaları ve detayları NBA Live 2016’da bir tık daha üst seviyedeyken, seyirci ve çevre elementleri konusunda da NBA 2K16 biraz daha ön plana çıkmayı başarıyor. Fakat elbette bu tür oyunlarda önemli olan her zaman için oyuncular ve bu oyuncuların sergilediği animasyonlar değil mi?

Bu karşılaştırma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Peki konuyla ilgili sizin düşünceniz ne?

NBA 2K16 vs NBA Live 16 Karşılaştırması