blank

Need For Speed Özelleştirme Detayları

E3 2015?de ilk gösterimi gerçekleştirilen yeni Need for Speed serisinin son oyununun çıkış tarihine çok fazla kalmadı.

EA Games tarafından geliştirilen yapımın dikkat çeken çok fazla yönü var. Açık dünyası, oynanış mekanikleri, muazzam görsellik ve en önemli detaylardan bir tanesi; özelleştirme… Yapımcı firma çalışanıyla yapılan bir röportajda sorulan bir soruya şöyle cevap verilmişti; “Hayranlar uzun zamandır derinlemesine bir özelleştirme istiyorlardı, dolayısıyla bunu yapmamız gerektiğini biliyorduk. Gerçekten heyecanlıyız; bence özelleştirme oyunun en iyi parçası. Özelleştirmelerin gerçekçi ve tamamen gerçek araba kültürü üzerine olması için Speed Hunters ile birlikte çalışıyoruz ve gerçek alternatif yedek parçalar kullanıyoruz.”

Yakın zamanda yayınlanan bir blog mesajı da bunu kanıtlar nitelikte; kelimenin tam anlamıyla oyuncular her şeyi özelleştirebilecekler. Araç lastikleri, fren diskleri, yan aynalar, aracın ön camı… Dört tane lastiğin nasıl göründüğünü değiştirebiliyor ya da öndekileri arkadakilerden farklı olacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz..

Ayrıca, yayınlanan mesajda eğer her parça üzerinde uzun süre harcamak istemiyorsanız, paket modifikasyonlardan oluşacak body kit’leri kullanabileceğiniz duyuruldu. Son olarak, neler yapabileceğinize dair fikir veren özelleştirilmiş araç galerimize hep beraber göz atalım..

Need for Speed?in çıkış tarihi, PC, PS4 ve Xbox One platformları için 3 Kasım olarak belirlendi.