blank

Need for Speed PC Sürümü Ertelendi !

Electronic Arts tarafından geliştirilen ve seriyi yıllar önceki Underground dönemine götürmeyi hedefleyen yeni Need for Speed oyunundan kötü bir haber geldi.

Açık dünya oyun yapısı, devasa ve detaylı haritası, araç kişiselleştirme özellikleri ve inanılmaz grafikleriyle dikkat çeken yapım, serinin hayranları tarafından heyecanla bekleniyordu. Lakin bugün EA’in yaptığı açıklamayla birlikte yapımın PC sürümünün ertelendiği belirtildi. PS4 ve Xbox One için Kasım ayında piyasaya sürülecek olan yapım, PC için ise 2016 yılının ilkbahar aylarına ertelendi. 

EA tarafından yayınlanan bir blog ile yapılan açıklamada; “PC oyuncularımız sabitlenmemiş bir fps değerinin Need for Speed için önemli olduğunu bize belirttiler ve bizde bu düşüncelerine kesinlikle katılıyoruz. Bu nedenle de yapımı PC için 2016 yılının ilkbahar aylarına erteleme kararı aldık. Yapımın PC sürümünde görselliği elimizden geldiğince geliştireceğiz ve ayrıca yapımın konsol sürümlerine gelecek olan güncellemeleri de PC sürümünün ilk gününde oyuncularımıza sunacağız.” sözlerine yer verildi.

Yeni nesil konsolların PC mimarisine yakın olması, tüm oyunların eş zamanlı bir şekilde platformlara çıkacağını düşünmemizi sağlamıştı. Lakin son zamanlarda aldığımız ertelenme haberleri, bu durumun pek doğru olmadığını bizlere göstermeyi başardı. Maalesef Need for Speed oynamak isteyen PC kullanıcılarının da bir süre beklemesi gerekecek…

Need for Speed, 5 Kasım?da PS4 ve Xbox One platformları için piyasadaki yerini alacak.