blank

Nioh Demo Ağustos Ayında Geliyor

Nioh Demo Ağustos Ayında Geliyor

Team Ninja tarafından geliştirilen PS4’e özel olarak geliştirdikleri NiOh oyununun ikinci demosu Ağustos ayında gelecek.

Oyunun yapısı bakımından oldukça  Dark Souls serisine benzeyen oyun oyuncular tarafından ilk demonun ardından oldukça sevilmişti. Hem zorluğu hemde oynanış yapısı ile de ilgi çekici bir oyun olarak karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Nioh, Japonya’nın iç savaş dönemini ve mitlerini konu alıyor. Oyuncuları oldukça zorlu düşmanlarla karşı karşıya getiren ilk demonun ardından tıpkı Dark Souls’daki gibi oyuncular bu oyunda da sürekli ölüyor.

Oyuncular ilk demoda oldukça fazla bir şekilde indirip bu oyunu oynadılar. Rakamlara bakacak olursak NiOh ilk demo tam tamına 850.000 kişi tarafından indirildi ve denendi. NiOh Playstation 4 için özel olarak geliştiriliyor. Yüksek çözünürlük ve 60 FPS desteği de oyunda yer alıyor. William isimli bir karakteri yönettiğimiz oyunda, karakterimiz gerçek hayatta ünlü olmuş bir denizci temel alınarak tasarlanmış. Sarı saçları ile İngiliz bir samuray olarak William karakterinin hikayesini deneyim edeceğiz. 1600 yıllarında ve Japonya’nın köklü dönemlerinden birisi olan Sengoku döneminde geçecek. Tabi ki gerçekçi bir hikayeden ziyada daha çok Japon kökenli şeytanlarında konu içerisinde yer aldığı bir kurgu hikayeyi oynayacağız.

E3 2016 etkinliği kapsamında da yapımcılar NiOh ile ilgili bir fragmanda yayınladılar. Yayınlanan bu fragmanı da aşağıdan izleyebilirsiniz. Yapımcılar resmi olarak Nioh Demo ikinci versiyonunu Ağustos ayında yayınlıyorlar.

NiOh E3 2016 Fragmanı