blank

No Man’s Sky Çoklu Oyuncu Modu Yok

No Man’s Sky Çoklu Oyuncu Modu Yok

Hello Games’in 4 yıldır geliştirmekte olduğu ve bir süredir oyun gündeminden düşmeyen yapımı No Man’s Sky, PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirdi. 2 gün sonra PC’ye çıkışını gerçekleştirecek yapım görünen o ki çoklu oyuncu modunu içermiyor.

No Man’s Sky hakkında bugüne dek sürekli olarak forumlarda Multiplayer özelliğine sahip bir oyun olacağı belirtiliyordu. Bu sayede oyuncular arkadaşlarıyla, yeni tanışacağı oyuncularla evreni gezintiye çıkacaktı. Bunu kanıtlamak isteyen iki arkadaş, oyunun evreninde belirledikleri bir noktaya gittiler fakat iki oyuncuda birbirini göremedi. Bunu kanıtlamak isteyen iki oyuncu Twitch üzerinden yayın açıp bu durumu merak eden diğer oyunculara ispatladılar. Oyuncular bunun üzerine oyunda neden 18 kentilyon devasa gezegenlerin olduğunu birbirlerine sorgulamaya başladılar.

No Man’s Sky Çoklu Oyuncu Modu Yok

No Man's Sky Çoklu Oyuncu Modu Yok

No Man’s Sky Çoklu Oyuncu Modu Yok keşke olsaydı diyoruz ancak;

Aynı şekilde bu durum hakkında bilgisi olmayan ve denemek isteyen bir oyuncu Twitch’de izlediği bir yayıncının hangi gezegende olduğunu öğrendikten sonra oyuna girmiş. Onun bulunduğu gezegeni uzun uğraşlar sonucu bulduktan sonra yayıncıya buluşma teklif etmiş. Oyunun koskoca evreninde ilk karşılaşacağı ve kendilerini görebileceği kişiler olduklarını düşünen bu iki oyuncu belli bir yer belirleyip oraya gelmiş olsalar bile birbirlerini görememişler.

No Man’s Sky Çoklu Oyuncu Modu Yok

İşin tuhaf kısmı ise burada başlıyor. Oyunun geliştirici ekibi Hello Games’in patronu Sean Murray daha öncelerde yaptığı açıklamaların birinde “Aşırı oyuncu sayısına ulaştığımız zaman sunucu yoğunluğu dolayısıyla birbirlerinizle karşılaşamayabilirsiniz.” diyerek çoklu oyuncu modunun olduğu ve arkadaşlarımızla, diğer oyuncularla oynayabileceğimizi bir nevi belirtmişti. Ancak bundan haftalar sonra yaptığı açıklamada ise (2 gün önce) No Man’s Sky’ın Multiplayer özelliğine sahip olmadığını belirtti. Bazı oyuncular ise oyunun Steam sayfasında önceden Multiplayer ibaresinin bulunduğunu ancak bunun sonradan tekli oyuncuya çevrildiğini ifade ediyor.

Şuan için kesinlik şu ki No Man’s Sky Çoklu Oyuncu Modu Yok, peki onca söylenenler nereye gitti ? Bakalım Hello Games ekibinden yeni bir açıklama görecek miyiz?