blank

Obduction Steam Üzerinde Satışa Sunuldu

Obduction Steam Üzerinde Satışa Sunuldu

 

2013 yılında Myst ve Riven oyunlarının yapımcısı Cyan bir Kickstarter projesi başlatarak yeni bir oyun çıkarma hazırlığına girişmişti. Obduction isimli bu oyun Kickstarter’da tam 1.3 milyon dolar fon desteği bulduktan sonra birkaç ertelenme ile birlikte sonunda bizlerin huzuruna sunuldu. 24 Ağustos tarihinde sessiz sedasız Steam üzerinden satışa sunulan oyun eski tarz macera türünü yeni nesil VR ile birleştiriyor.

Obduction-(2)

Unreal Engine 4 motoru ile geliştirilen oyun, bizleri görselliği ile etkilemeye çalışıyor. Çevre modellemelerinin çok güzel yapıldığı oyunda uzaylılar tarafından kaçırılıp farklı bir gezegene götürülüyoruz ve eski tarz bulmacaları çözerek ilerlemeye başlıyoruz. Birinci Şahıs Bakışı ( FPS ) ile oynayacağımız oyun gerçek zamanlı bir macera oyunu olarak dikkati üzerine topluyor ve bu tarzı sevenler için son dönemlerde çıkmış en güzel oyunlardan birisi denilebilir.

Oyunun grafiklerini deneyimlemek VR ile gerçekten muhteşem olacak çünkü çevre tasarımları ve FPS olması VR oynamak için büyük bir etken.