blank

Online Okey ve Tavla Keyfi

Ülkemizin en çok sevilen ve en çok oynanan iki oyunu okey ve tavla. Şimdilerde online olarak oynanan bu iki oyunun popülerliği hız kesmeden yoluna devam ediyor. Okey severlerin okey oyna yazarak internette evlerinin rahatlığında bu oyunu oynamaları oldukça yaygın günümüzde. Eskiden kahvelerde oynanan tavla da aynı şekilde online ortamda pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

7?den 70?e hemen herkesin bildiği bu iki oyunun gelecekte de popülerliği devam edecek görünüyor. Okey ve tavla turnuvalarının düzenlenme sıklığı bunun en belirgin göstergelerinden biri. Her ne kadar online ortamda çok sık oynanansa da klasik mahalle kahvelerinde içilen sıcak bir çay veya kahve eşliğinde bu oyunların sesini hala duyabiliyoruz. Eskiden eşlerinin okey ve tavla için kahveye gitmesinden yakınan Türk kadınının bu sorununa online okey ve tavla çare buldu. Erkek kahvede oynuyorsa kadın evinde oynar oldu. Hatırı sayılır bir kullanıcı sayısı var kadınların online okey ve tavlada.

Online okey ve tavlada kullanıcılarına oyun oynama fırsatının yanı sıra okey ve tavla kuralları, bu iki oyunun tarihi bilgileri ile strateji ve taktiklerini sitesinde sunan okey-tavla.com bu kategorilere ek olarak ??Nostalji?? bölümü ile kullanıcılarından gelen okey ve tavla anılarını yayınlıyor. Sizin de hiç unutamadığınız bir anınız varsa bu iki oyuna dair sitenin iletişim bölümünden ilgiliye ulaşabilir ve yazınızın paylaşılmasını talep edebilirsiniz. Kullanıcılarının e-mail?lerine çok önem veren site, soru ve önerilerinizi en geç 1 iş günü sonrasında yanıtlıyor. Sosyal medya sayfalarını da  canlı tutan site sürekli ve düzenli oyun güncellemeleri ile dikkat çekiyor.