blank

Outcast Second Contact Çıkış Tarihi Duyuruldu

Outcast Second Contact Çıkış Tarihi

Bir bilim-kurgu RPG oyunu olan Outcast geliştirilmiş, yenilenmiş haliyle yeniden Outcast: Second Contact adı ile çıkışını gerçekleştirecek.

1999 yılında, bilgisayar oyunlarının en popüler olduğu dönemlerde geliştirilmiş ve çıkışını gerçekleştirmiş olan Outcast gibi bir çok klasik oyun günümüzde de yenilenerek çıkışını gerçekleştiriyor. Ancak günümüzde FPS oyunlarının daha çok tutulur olması Outcast türü RPG oyunlarının geride kalmasına neden olabiliyor.

Outcast’ın o dönemki yapımcıları, 2013 yılında oyunun yapım haklarını Atari’den satın alarak oyunu tekrar geliştirmeye karar verdiler. Daha sonra oyunun Orijinal versiyonunu Steam’dan yayımladılar. Daha sonra ise Kickstarter kampanyasına atılmayı seçtiler. Geliştirici Appeal ekibi, burada da işler istedikleri gibi gitmediğinden başka bir dağıtımcı firmayla anlaşma kararı aldılar. Appeal ekibi bu kararın ardından Sherlock Holmes gibi yapımların dağıtımcılığını yapan BigBen Interactive ile dağıtımcı olarak anlaştılar.

Outcast, çıkış yaptığı dönemdeki ilk açık dünya oyunlarından biri olarak yerini almıştı. Yeniden geliştirilmekte olan yapım, eski zamanlardan bu yana halen oyun tutkunu olan insanları mutlu edecek gibi gözüküyor. Oyunun halen geliştirildiğini tekrar hatırlatıyor, şuanda ki halinin ekran görüntülerini sizlere sunuyoruz.

Outcast Second Contact Çıkış Tarihi , Mart 2017 olarak duyuruldu ve oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.