blank

Outlast 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

Outlast 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

2013 Yılının kült korku oyunu haline gelen ve o yıldan bu yıla yerini koruyan Outlast’ın yeni oyunu Outlast 2 çıkış tarihi ertelendi.

Yapımcılar oyun ile ilgili bir paylaşımda bulunarak oyunun ertelendiği haberini verdiler. Bazı değerlendirmeler yapmaları gerektiğini vurguladılar ve bu değerlendirmelerden sonra karar alacaklarını söylediler. Yaptıkları açıklamaya bakacak olursak;

Outlast 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

 

Zor bir karar verdik. Seçeneklerimiz doğrultusunda ağır gelen Outlast 2 çıkış tarihi 2017 ilk çeyreğine erteleme olarak kararlaştırıldı. Zor bir karar verdik ancak şunu biliyoruz ki sizler bizleri çok önemsiyorsunuz. Geri dönüşleriniz ile oyunlarımıza şekil vermek istiyoruz. Sizlerin düşünceleri çok önemli. Biz bir bağımsız yapımcı stüdyosu olarak sizlere en iyisi yapmalıyız. Bağımsız yapımcı bir stüdyo olarak ortaya çıkaracağımız oyun en iyisi, en korkuncu, en doyurucu deneyimlere sahip olmalı. Projemizi asla tehlikeye atmak istemiyoruz. Daha fazla zaman ile daha iyi bir iş ortaya koyacağımızı düşünüyoruz. Vizyonumuzun dışına çıkmamak için Outlast 2 çıkış tarihi doğal olarak ertelenmiş oluyor. Biraz daha zamana ihtiyacımız var.

Bu sizlere vermek istemediğimiz türden bir haber ama vicdan olarak daha rahat olacağımızı söyleyebilirim. Çünkü sizler bizim en büyük topluluğumuz, ailemiz her şey olarak görülüyorsunuz. Bu topluluğun oyun hakkında kötü düşünmelerini, bu oyun ile sağlam bir deneyim yaşamamalarını sağlayacağımıza oyunu çok daha geç bir süre de çıkartmak daha doğru. Oyunda yapacağımız bir çok değişiklik topluluğun bizlerle olan iletişiminden kaynaklanıyor. Çünkü biz sizlere sizlerin istediği bir oyun yapmak istiyoruz.

Outlast 2 sizleri altınıza yaptıracak bunun için söz veriyoruz.

Yapımcılar söylediklerine bakacak olursak ruhlarındaki o indie oyun yapımcı ruhunu kaybetmemişler. Çünkü ilk oyunları milyonlar sattı ve büyük paralar kazandılar. Değişim yaşayabilirlerdi ancak kendileri üstüne basa basa biz bir bağımsız yapımcılarız ve sizlerin düşüncesi çok önemli diye vurguluyorlar. Görünen o ki Outlast 2 gerçekten müthiş bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Yine hatırlatmakta fayda var Outlast 2 çıkış tarihi 2017 yılının ilk çeyreğine ertelendi.