blank

Overwatch 1.3.0 Güncellemesi Yayınlandı

Overwatch 1.3.0 Güncellemesi Yayınlandı

24 Mayıs 2016 tarihinde çıkışını yapan Overwatch henüz 4. ayına girmişken güncellemeler almaya ve oyuncularının isteklerini karşılamaya devam ediyor. Overwatch 1.3.0 Güncellemesi PC ve Xbox için yayınlandı ve bu güncelleme ile oyuna 2 önemli yenilik geldi bunlar;

  • Sezon 2 Rekabetçi Oyun
  • Yeni Harita: Eichenwald

Sezon 2 Rekabetçi Oyun

Overwatch 1.3.0 yaması ile Sezon 2’deki Rekabetçi Oyun üzerinde önemli değişiklikler yapıldı. Bunlardan en dikkat çekici yetenek katlarının eklenmesi oldu; Bu sayede oyuncular yetenek seviyelerine daha uygun rakiplerle karşılaşacaklar. Rekabetçi Oyun oyuncuların dereceleri yerine yetenek seviyelerine daha çok odaklanacak, bu yüzden oyuncunun seviyesi oyun boyunca gösterilecek. Ayrıca yetenek derecesi sistemi de 1-5000 ölçeğine değiştirildi, böylece oyuncular maçların derecelerini nasıl etkileyeceğini daha detaylı olarak görebilecekler.

Sezon 2’de Sudden Death özelliği kaldırılıyor. Bunun yerine zaman dolduğunda berabere olan maçlar beraberlikle sonuçlanacak, ama bunun nadiren gerçekleşmesi gerektiği düşünülüyor. Bu yüzden Rekabetçi Oyundaki oyun modları üzerinde beraberlik durumunun meydana gelme şansınızı azaltacak değişiklikler yapıldı.
Maçtan çıkanlara verilen cezalar, ilk 500 sistemi ve rekabetçi puan sistemi üzerinde de ufak ayarlamalar yapıldı.

Yeni Assault/Escort Haritası: Eichenwalde

Eichenwalde Overwatch 1.3.0 yaması ile birlikte oyuna eklenti işte Eichenwalde’nin hikayesi; Orman terk edilmiş Eichenwalde köyünü yavaşça kaplamaya başlamıştı ve yaralar asla tam olarak kaybolmayacaktı. Omnic Crisis sırasında Eichenwalde önemli bir savaşın merkeziydi. General Balderich von omnic ordusunu sarma çabasıyla bir grup askerini köye getirmişti. Balderich’in askerleri düşman kuvvetlerinin saflarını kırmayı başarmış ve Alman ordusunu düşmanı bastırma fırsatı vermişti; ama General’in askerleri bu savaştan sağ kurtulamadı. General Balderich de nihayetinde kalenin devasa salonunda hayatını kaybetti.

Overwatch 1.3.0 Güncellemesi Yayınlandı

Overwatch Ücretsiz Deneme Şansı

9-12 Eylül tarihleri arasında PS4 ve Xbox One’da Overwatch’ı Ücretsiz Oynama şansı yakalayacaksınız.

Eğer PlayStation 4 veya Xbox One’da henüz geleceğin savaşına katılma şansı elde etmediyseniz, hazır olun. Arkadaşlarınızı toplayın ve 9-12 Eylül tarihleri arasındaki Overwatch Ücretsiz Haftasonunda Blizzard’ın takım tabanlı nişancı oyununu deneyin.

Bu ücretsiz haftasonu boyunca Overwatch’un 22 kahramanı ve tüm haritaları Quick Play, Custom Games ve Weekly Brawl gibi modlarda oynanabilir olacak. Ayrıca level atlayabilecek, Ganimet Kutuları kazanabilecek ve Hero Gallery yoluyla farklı kişiselleştirme özelliklerini açabileceksiniz – eğer oyundan hoşlanır ve Overwatch: Origins Edition satın almaya karar verirseniz bu haftasonu boyunca elde edeceğiniz tüm ilerlemeyi de koruyacaksınız.

Overwatch Ücretsiz Haftasonu 9-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek ve tüm PlayStation 4 sahipleri ve Xbox Live Gold üyeliğe sahip olan Xbox One sahipleri bu süre içinde oyunu indirip ücretsiz olarak oynayabilecek – kayıt olmanız veya kod girmeniz gerekmeyecek!

Ücretsiz dönem 9 Eylül akşam 21’den 12 Eylül gece yarısına kadar sürecek.

Overwatch 1.3.0 Yama Notları

Ayrıca Overwatch 1.3.0 yaması ile birlikte oyun arayüzünde güncellemeler, karakter dengelemeleri, harita güncellemeleri gibi birçok güncelleme yapıldı. Tüm yama notlarına Overwatch resmi sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. http://us.battle.net/forums/en/overwatch/topic/20749104703