blank

Overwatch Açık Betasını 9 Milyon Kişi Oynadı

Overwatch Açık Betasını 9 Milyon Kişi Oynadı

Blizzard’ın en büyük açık beta etkinliği olarak görülen bu olayda tam tamına 9.7 milyon oyuncu Overwatch oynadı. Blizzard bizzat kendisi bu haberi yaparak oyunculara teşekkürde bulundu.

Overwatch açık betası PC, PS4 ve Xbox One üzerinden tüm platformlarda bir kaç günlüğüne oynandı ve aslında biteceği tarihten de 1 gün daha ertelenerek 10 Mayıs 2016 tarihinde bitti. Oyuncuların yoğun bir şekilde katılım gösterdiği bu açık beta etkinliği Blizzard tarihine hatta oyun tarihine de geçmiş oldu. Toplamda 81 milyon saat zaman oyuncular oyun oynamış oldu, her mod için toplamda 37 milyon maç yapıldı. Böylelikle inanılmaz bir açık beta süreci sona erdi.

Blizzard CEO’su Mike Morhaime konu hakkında “Overwatch için dünyanın her yerinden oynayan tüm oyunculara teşekkür ediyoruz. Böylesine inanılmaz bir katılımın sonucunda Overwatch’u kontrol etme fırsatımız da oldu. Görevimiz Dünya’nın her yerindeki milyonlarca konsol ve PC oyuncularına Overwatch oyununu göstermekti ve bunu mükemmel bir patlama yaparak gerçekleştirmiş olduk.” dedi.

Overwatch çıkış tarihi 24 Mayıs 2016 olarak kesinleşmiş durumda ve tüm platformlar için aynı anda açılacak. Artık sayılı günlerimiz kaldı tekrardan oyunumuza kavuşmak için.