blank

Overwatch Competitive Play Rekabetçi Modu Çıktı

Overwatch Competitive Play Rekabetçi Modu Çıktı

Sonunda beklenen Overwatch Competitive Play Rekabetçi Modu çıktı. Hatırlatmakta fayda var, Overwatch‘un sezonluk dereceli maçlardan oluşan Competitive Play modu bugün itibariyle sadece PC için çıkışını yaptı.

Ayrıca sizler için bu haberleri de hazırlamıştık göz atmak isterseniz aşağıdan tıklamanız yeterli;


Daha önce Haziran’ın sonunda çıkacağı duyurulan bu mod bir süredir oyunun tüm platformları tarafından bekleniyordu ancak sadece PC için geldi. Konsol sahipleri malesef Overwatch Competitive Play Rekabetçi Modu oynamak için 1 hafta daha beklemek zorundalar. Konsollarda gelecek güncellemenin Sony ve Microsoft’tan onay alması gerektiği için Blizzard konsol oyuncularından özür dileyerek bu seferlik PC ile eş zamanlı sunamadıklarını söylüyor. PC’de ise direkt kendi Battle.net yazılımları sayesinde güncelleme işleri çok daha kolay gerçekleştiriliyor. Fakat ileriki güncellemelerin eş zamanlı olması için ellerinden geleni yapacaklar.


Overwatch Competitive Play Rekabetçi Modu Çıktı


Bu günün haberi bunlarla sınırlı da kalmadı. Tam da Overwatch Competitive Play Rekabetçi Modu çıktı üstüne birde Battle.net saldırıları yapıldı. Overwatch, World of Warcraft, Hearthstone dahil olmak üzere şu sıralar tüm Blizzard oyunlarında büyük bir sıkıntı var. Eğer oyunlara giriş yapmakta zorlanıyor veya hiç giremiyorsanız inanın sorun sizin bağlantınızdan kaynaklanmıyor. Blizzard?ın yaptığı açıklamaya göre şirketin sunucuları ciddi bir DDoS saldırısı yemiş durumda. Fakat saatler ilerledikçe sunucular biraz daha rahatlatıldı. Elbette bu Blizzard?ın yediği ilk DDoS değil ancak ilk kez bu kadar can sıkıcı hal aldı. Özellikle sunuculardaki milyonlarca oyuncuyu hesaba kattığımızda ki, Overwatch ile gelen 10 milyon oyuncuyuda düşünerek söylüyoruz saldırılar oyuncuları hayli mağdur durumda bırakabiliyor. Birde bu saldırılar üstüne üstlük tamda rekabetçi mod gelir gelmez yapıldı.

Overwatch Competitive Play Rekabetçi Modu ile birlikte dereceli maçlarda oynayarak sezon süresi boyunca yükselmeye çalışacaksınız ve ek ödüller kazanacaksınız. Bu ek ödüller tamamen rekabetçi moduna özgün ek ödüller olacaklar. İlk sezon yazın ortasına denk geldiği için sonraki sezonlardan daha kısa olacak. Normalde 3 ay sürecek sezonlar bu seferlik 2 ay süre ile oynanacak. Toplam sezonun oynanma süresi ise 1.5 ay sürecek. İlk sezon 18 Ağustos 2016 tarihinde sona erecek.