blank

Overwatch Competitive Play Sistemi Rekabetçi Modu

Overwatch Competitive Play Sistemi Rekabetçi Modu

Overwatch oyuncularının tamamının merak ettiği sistemin detayları belli olmaya başladı. Heyecanla beklenen ve çıktıktan sonra herkesin bir oh çekeceği haber olacak gibi gözüküyor.

Blizzard Overwatch Competitive Play sistemi ile ilgili yeni bir video paylaştı. Paylaşılan bu yeni video da oyunun yönetmeni Jeff Kaplan kamera karşısına geçti ve oyunculara sistem ilgili bazı bilgiler verdi. Bu sistemin nasıl çalıştığını, odak noktasının ne olacağını da söyleyen Jeff Kaplan Overwatch betasından sonra aldıkları geri dönüşlerin müthiş bir değerlendirmesini yapmaya çalıştıklarını söyledi.

overwatch-competitive-play-rekabetci-modu-ranked-modu-ne-zaman-cikacak-detaylar-yenilikler-2

Ortaya çıkarmak istedikleri sistemin oyunculara en uygun şekilde tasarlamak istediklerini ve oyuncuların düşüncelerinin de ne kadar önemli olduğunun altını çizdi. Sistemin gelecekte ne gibi hedeflerinin olduğunu söyleyen yönetmen video da bahsettiklerini kısaca maddeler halinde sizlere sunalım istedik. Uzun uzun detaylarda boğulmamanız açısından aşağıdaki maddeler halinde Overwatch Competitive Play Sistemi ile ilgili bilgileri sunduk;

overwatch-competitive-play-rekabetci-modu-ranked-modu-ne-zaman-cikacak-detaylar-yenilikler-kahraman-banlama

Overwatch Competitive Play Sistemi Rekabetçi Modu Detaylar


 • Overwatch Competitive Play Sistemi ne zaman çıkıyor ?
  • Tam olarak gün verilmedi ancak söylenen şu Haziran 2016 sonu. Yani bu ayın sonuna doğru çıkıyor, şunun şurasında sadece 10 günlük bir süre diyelim.
 • Overwatch Sezon ne kadar sürecek ?
  • Şuan için söylenen iki buçuk aylık bir sürede bir sezon uzunluğu olacağı.
 • Overwatch farklı modlara sahip olacak mı ?
  • Konuşulan konunun özeti tam olarak Competitive Play yani rekabetçi modunun daha farklı olacağı, yani modun formatı diğer oyunlara nazaran farklı olacak, saldırı modunun da değişeceği yönünde.
 • Overwatch Competitive modu yani Rekabetçi oyunları ligi nasıl ölçülecek ?
  • Yapımcılar MMR sisteminin dışında bir lig sistemi getirmeyi ve bu lig sisteminin de belirli bir şekilde yukarı doğru tırmanan katmanlar şeklinde olacağını söylüyorlar.
 • Peki Loot Box değişikliği veya rekabetçi modunda farklı bir ödüllendirme olacak mı ?
  • Aynen düşündüğünüz gibi, yapımcılar Overwatch Competitive mod yani rekabetçi modu için “Golden Gun” isimli bir ödül sistemi getiriyorlar ve bu ödüller sadece rekabetçi moduna özel olarak geliştirilmiş bir kozmetik ödül sistemi olacak.

overwatch-competitive-play-rekabetci-modu-ranked-modu-ne-zaman-cikacak-detaylar-yenilikler-lig-sistemi

Umarız aklınızdaki soruların bazılarına cevap olabilmişizdir. Overwatch konusunda hiç merak etmeyiniz Blizzard bu her zaman yenilikler getirecektir. Bu yeniliklerin de ardı arkası kesilmeyecektir. Yeni kahraman gelir mi diye muhtemel aklınızdan geçirdiğiniz sorularda olmuş olabilir onlarında cevabı kesinlikle evet. Yeni kahramanlar gelecek fakat ne zaman gelir bunu tam olarak sizlere söyleyemeyiz çünkü bununla ilgili kesin bir açıklama, resmi ağızlardan gelen bir haber olmadı.

https://www.youtube.com/watch?v=GAOaXSVZVTM