blank

Overwatch Hile Yapanları Affetmeyecek

Overwatch Hile Yapanları Affetmeyecek

Blizzard son zamanların en çok ses getiren oyunu Overwatch için hilecileri affetmeyeceğini açıkladı.

Resmi olarak yapılan bu açıklamada hile yapanların affedilmeyeceği ve yakalandıkları gibi kalıcı olarak oyundan uzaklaştırılacakları söylendi. Hileciler bütün oyuncuların tadını kaçıran, hile yaparak ne kazandıkları veya nasıl zevk aldıkları meçhul olan oyun camiasının yüz karası oyuncuları. Bazı firmalar bazı oyunlarda hile yapanlara çok sert davranmıyorlar ancak konu Blizzard olunca işin rengi değişmiş oluyor. Blizzard oyunlarının bir çoğunda hile gerçekten yok denecek kadar azdır hatta yok bile denebilir.

Blizzard yaptığı açıklamada Overwatch oyununda hile yapan, herhangi bir şekilde hile denebilecek bir program kullanan ya da herhangi bir şekilde diğer oyunculara karşı üstünlük sağlayacak herhangi bir üçüncü parti programı kullanan oyuncular yakalandıkları gibi kalıcı olarak ban yiyecekler.

Blizzard böylesine sert davranacaklarını açık ve net belirtti. Diğer oyuncular için oyun içerisine hileyi engelleyen bir sistem de ekleyecek olan firma, hile yapan ya da yaptığından şüphelenenleri şikayet etmek için [email protected] e-posta adresini kullanabileceğiz. Geliştirici ekiple iletişime geçmek hepimiz için çok faydalı olmuş olacak. Zaten bu kadar güvenilir bir firmanın da hiç acımayacağı açık ve net ortadadır. Overwatch çıkış yaptıktan sonra oyuna dahili bir report sistemi de eklenecek.

Bu maili tüm oyuncuların öğrenip, bilmeleri ve kullanmaları tüm oyuncu açısından da şart olduğunu düşünüyoruz. Şüphelendiğiniz veya hile olduğunu kesinleştirdiğiniz kişileri bu mail adresi yolu ile bildirirseniz, firma bu mailleri kontrol etmesi ve en kısa sürede sonuca ulaşmak için bir ekip kurdu ve mailler sürekli olarak kontrol edilecek.

Overwatch Hile Yapanları Affetmeyecek