blank

Overwatch Oyun Kolu Desteğine Sahip Olacak

Blizzard’ın en yeni oyunu olacak olan Overwatch bugün betaya girecek. Betaya girme şansı yakalayanların daha belli olmadığı fakat oyunun belirli yollardan indirebildiği Battle.net’den yapılan bilgi çıkarna işlemleri sonucu ortaya birçok yeni bilgi çıktı ve bunlardan biride oyunun oyuncu kolu destekleyeceği oldu.

Aslında tek başına o kadar büyük bir haber olmasa da daha geçen hafta ortaya çıkan Overwatch konsollara da geliyor mu haberinden sonra bu ortaya çıkan bilgi bir nevi onaylama gibi oldu. Blizzard şimdiye kadar hiç bir oyununda oyuncu kollarının kullanımına destek vermemiş hatta konsollara çıkan Diablo 3 için bile hali hazırda oyuncu kolu kullanımı varken bile bilgisayarlara öyle bir seçenek koymamıştı. Ayrıca Overwatch’ın bir FPS oyun olması ve oyuncu kolu desteklemesi de birçok kişi için Overwatch’ın konsollara kesin geleceği yönünden bakmalarını sağladı. Çünkü kol ile oynanabilen oyun türlerin arasında FPS için fare ve klavye her zaman daha avantajlı olmuş ve bu sebepten dolayı kimse bu tür oyunlarda bilgisayarda iken kol kullanma ihtiyacı doğmamıştı.

Şu an için Overwatch’ın konsollara geleceğe yönünde çok büyük bir olumlu bakış olsa da bu haber kesin olmadan Blizzard’ın ne yapacağı belli olmaz. Sonunda Blizzard yıllarca üstüne uğraştıkları oyunları kalite seviyelerinin altında diye birden iptal edebilen bir firma.