blank

Overwatch Rekabetçi Modu Çıkış Tarihi

Overwatch Rekabetçi Modu Çıkış Tarihi

Genelde rekabetçi modları içeren bir çok oyun çıkışı ile birlikte tam bir dengede olmaz ve bir süre sonra bu modun oyuna eklenmesi gerekir. Bunun sebebi ise oynandığı süre boyunca oyundaki dengesizlikler, hatalar oyuncular tarafından bulunur ortaya çıkarılır ve yapımcılarda bunların üzerinde çalışır. Daha sonrasında ise “Ranked” dediğimiz rekabete dayalı oyun modları oyuna eklenmeye başlanır. Genelde işler böyle olmuştur ki son zamanlarda çoğu oyunda aynı doğrultuda ilerlediler.

Bunlardan birisi de kesinlikle Overwatch oyunu ile Blizzard aynı şeyi yapıyor. Şuan için oyunda bir çok dengesizlik ve oyuncuların buldukları bazı hatalar mevcut. Bundan dolayı da oyunun “Ranked” rekabetçi modu gün geçtikçe ertelenmeye devam ediyor. Oyuncular olarak şunu anlamalıyız, oyunun neden rekabetçi modu yok diye sinirlenmek yerine daha dengeli daha adil bir oyun olana kadar sabretmeli ve hatalardan dengesizliklerden yararlanan oyuncularında rekabetçi modunda bizi delirtemeyeceğini düşünerek sabır edebiliriz.

Fakat diğer oyunlara bakarak, Overwatch tüm online altyapılı oyunlara kıyasla ilk çıkışında dahi gayet dengeli bir oyun olarak piyasaya çıktı. Ancak forumlara baktığımızda şunu görüyoruz ki bazı oyuncular bazı hataları bulmuş, bazı dengesizlikleri yakalamış ve bunları forumlarda belirtmiş. Anlaşılan o ki, yapımcı firma da tam olarak denge’den memnun değil, ya da online altyapıda  çözülemeyen sıkıntılar olduğu için Rekabetçi Mod’un (Ranked, Compettive Mode) bir süre daha gecikeceğini söylediler.

Overwatch Rekabetçi Modu Çıkış Tarihi ise Haziran 2016 içerisinde olacağı kesinleşti. Aşağıdan resmi olarak atılan tweet görebilirsiniz. Yapılan bir hata olmuş, öncelikle Temmuz sonrası dendi fakat tekrardan düzeltildi.

https://twitter.com/PlayOverwatch/status/738044550371893248?ref_src=twsrc%5Etfw