blank

Overwatch Sezon Sonu Ödülleri

Overwatch Sezon Sonu Ödülleri

İlk sezonun kısa süreciği biliyorduk ve hatırlatmak gerekirse 18 Ağustos 2016 tarihinde bitecek. Peki Overwatch Sezon Sonu Ödülleri neler ?

Blizzard tüm bu soru işaretlerine noktayı koydu ve Overwatch sezon sonu ödüllerini resmi olarak açıkladı. Overwatch’un ilk sezonu kısa bir süre sonra bitecek. Bildiğiniz gibi, sezonlar ve rekabetçi maçların oyuna eklenmesiyle beraber, silah modellerine de eklemeler yapıldı. Bir çok yeniliğin ardından sadece rekabetçi ile ilgili silahların altın kaplamaları hariç bir şey de değişmedi. Aslında bu durum oyuncuları sıktı. Sıkıcı olması da gayet doğal tabi ki daha fazla içerik bekleyen milyonlarca oyuncu sayısına sahip bir oyundan bahsediyoruz.

Ancak, bu silah modellerini kullanabilmek için önce onları satın almanız gerek. Bu silah modellerinin fiyatı ise oyun içindeki özel para birimi olan “Competitive Points” yani CP olarak adlandırılan birim ile yapılıyor. Competitive Points kazanmanın tek yolu ise rekabetçi maçlar kazanmak. Dolayısıyla bu silah kaplamalarını 1 sezon içinde satın alabilmek oldukça zor iş. Gerçekten sıkı bir oyuncu olmanız ve oldukça fazla zaman harcamanız gerekiyor.

Oyuncuların aklındaki en büyük soru; bu silahları nasıl satın alacaklarıydı ve Blizzard yardıma yetişti. Bu sezona katılmış ve yerleştirme maçlarını oynayan oyuncular, yerleştikleri yetenek puanına (SR, yani Skill Rating) göre Competitive Point kazanacak. Bu puanlama ise şu şekilde olacak.

Overwatch Sezon Sonu Ödülleri

Overwatch Sezon Sonu Ödülleri

  • SR 0-39: 10 CP
  • SR 40-45: 20 CP
  • SR 46-49: 40 CP
  • SR 50-52: 60 CP
  • SR 53-55: 80 CP
  • SR 56-59: 120 CP
  • SR 60-64: 200 CP
  • SR 65+: 300 CP

Bu ödüller sezon sonunda olduğunuz seviye değil ulaştığınız en üst seviye göre verilecek. Eğer sezon içinde 65. seviyeye ulaştıysanız fakat, sonradan şansınız yaver gitmediyse ve 50. seviyeye düştüyseniz yine 65. seviye üzerinden ödüllendirileceksiniz. Overwatch Sezon Sonu Ödülleri oyuncuları mağdur etmemek için daha ılımlı bir şekilde bir yaklaşım ile sunuluyor. Çıkabildiğiniz en yüksek seviyeden bu ödülleri alacaksınız. Overwatch sezon sonu ödülleri tüm oyuncular için en azından ilk sezonun bir göz hakkı gibi olacak. İlerde bu durum kesinlikle değişiklik gösterecektir. Ayrıca, yerleştirme maçlarınızı oynadıysanız, sezona özel sprey ve avatar ile de ödüllendirileceksiniz.

Overwatch 1. sezonu 18 Ağustos 2016 akşamı bitecek. 2. sezonun ise 6 Eylül 2016’da başlaması planlanıyor. Ancak Blizzard bu tarihlerinde değişebileceğini hatırlattı.