blank

Overwatch Sunucu Sistemi Belli Oldu !

Blizzard tarafından geliştirilen ve firmanın hayranları tarafından merakla beklenen yeni e-spor oyunu Overwatch’dan uzun bir sürenin ardından yeni bilgiler geldi.

İlk önce “Project Titan” adıyla anılan ve aslında bir Devasa Online Oyun olması beklenilen fakat daha sonradan e-spor tabanlı bir FPS oyununa çevirilen yapım, oldukça büyük bir merakla bekleniyor. Ayrıca yapımın beta sürümünün bu senenin başlarında açılması bekleniyordu, lakin Blizzard yapım için kapalı ve açık beta testleri bir süre daha erteleme kararı aldı.

Bugün yapım hakkında gelen bilgiler ise genel olarak yapımın sunucu sistemiyle alakalı oldu. Yapımda Yerel Ağ desteği ve Özel Sunucu sistemi bulunmayacak! Oyuncular yapımı, Blizzard’ın resmi sunucuları üzerinden oynayabilecekler ama yapımı arkadaşlarıyla birlikte oynamak isteyen oyuncular ise özel oda kurma sistemine sahip olacak.

Resmi sunucu sistemi yapımlarda, gerek hilenin önlenmesi ve gerekse stabil bir gecikme değeri alınması adına gerçekten önemlidir. Bu sistemi kullanmayan yapımlarda ise genellikle oyuncular, değişen gecikme değerlerinden ve hileden dolayı mağdur olmaktadır.

PC platformu için geliştirilmekte olan Overwatch’un çıkış tarihi şuan için belli değil fakat sene sonunda yapımın kapalı beta testlerinin başlaması beklenmekte. Son olarak, yapımın beta testi için kaydınızı buradan yaptırabilirsiniz.