blank

Overwatch Top 500 Sistemi Geri Getirildi

Overwatch Top 500 Sistemi Geri Getirildi

Overwatch’a rekabetçi sistemin eklenmesiyle beraber gelen, Top 500 sistemi kaldırılmıştı. Bir sorundan ötürü sıralamaya giremeyen oyuncuların da Top 500’de gözükmesinden kaynaklanan kafa karışıklığı yüzünden kaldırılan sistem, Blizzard tarafından düzeltildi ve oyuna yeniden eklendi.

Oyuncular artık hak ettikleri zaman Top 500’e girdiklerinde bir bildirim alacaklar. Ayrıca Top 500’e giren oyuncular farklı ödüller ile ödüllendiriliyorlar. Overwatch Top 500 Sistemi içerisine giren oyuncular Battle Tag, Gamer Tag veya PSN ID’lerinin yanında özel bir simge görecek. Sıralama her platform için farklı olacağı gibi platformlar içinde bölgesel olarak da ayrılacaklar. Avrupa bölgesinde oynayan oyuncular diğer sunuculardaki oyuncularla rekabet etmek zorunda kalmayacak. Tabi ki bu durum Blizzard tarafından çok düşünülerek yapıldı. Diğer sunucuların oyuncuları ile mücadele etmek zorunda kalmamak bir oyuncu için en önemli şey. Çünkü bulunduğu sunucunun dışında başka bir sunucunun oyuncuları ile rekabet etmesi işi daha da zorlaştırır. Sezon sonunda sıralamaya girmiş olan her oyuncu, bu başarıyı kısa bir süreliğine elde etmiş bile olsa, 60 rütbe olma şartı ile ödüller için hak kazanmış olacak. Her sezon sıralama sıfırlanacağı için, farklı oyuncuların da ödül kazanma şansı artacak ve her sezonun ödülü farklı olacak.

Overwatch Top 500 Sistemi Geri Getirildi

Overwatch Top 500 Sistemi

Overwatch Top 500 Sistemi oyuncular için çok daha farklı bir rekabet ortamı yaratıyor. Sonuç olarak oyun içerisindeki bazı etkileşimler ve tamamen sunucu içerisindeki rekabet ile alakalı olduğu için işi iyice kızıştırıyor. Overwatch Top 500 Sistemi içerisine girenler için kazanılacak ödülün anime edilmiş özel bir sprey. Bununla beraber Blizzard’ın başarı sıralamasıyla ilgili geleceğe dönük planları mevcut. İlerde oyuna en iyi oyuncularının isimlerini ve rütbelerini gösterecek görsel bir sıralama listesi eklemek ve oyunda sezon sonu ödüllerini arttırmak istediklerini açıkladılar. Bu yol ile oyuncuların rekabetçi oyunu daha ciddiye almasını ve harcadıkları zamana daha fazla değer verdiklerini göstermek istiyorlar.