blank

Overwatch Yeni Karakter – Ana Amari

Overwatch Yeni Karakter – Ana Amari

Blizzard’ın başarılı FPS oyunu Overwatch’a her geçen süreçte yeni karakterler ekleneceği açıklanmıştı. Blizzard bugün itibari ile yeni karakteri “Ana Amari ‘yi oyunculara sundu ve tanıtımını yaptı.

Bildiğiniz üzere 24 Mayıs itibari ile oyunculara sunulan Overwatch’a sürekli karakter eklemesi yapılacağı Blizzard tarafından açıklanmıştı. Bu yeni gelen karakterin, bir süredir eklenmesi ile ilgili dedikodular dolaşmakta iken Blizzard bugün yeni karakteri “Ana Amari ‘yi tanıttı.

Henüz Blizzard ve Overwatch’dan resmi bir açıklama yapılmamış iken, yeni gelecek karakterin 21 Temmuz’da açıklanacağı bekleniyordu. Destek görevi üstlenecek olan yeni kahraman “Ana Amari” aynı zamanda Overwatch’ın 22.karakteri olma niteliğini taşıyor.

 


overwatch-yeni-karakter-aciklandioverwatch-yeni-karakter-aciklandi1overwatch-yeni-karakter-aciklandi2

Overwatch Yeni Karakter – Ana Amari


 

Ana Amari ‘nin hikayesi için ise; Ana’nın kızı Pharah’a yazdığı mektup belirtilmiş;

 

Kızım ;

Her anne kızı için güzel bir hayat ister ve onun için yapmayacağı şey yoktur. Sen hep etrafında kahramanlarla büyüdün. Hep zafer hikayeleri dinledin. Ve sonunda onlardan biri oldun ama ben bu hayatı senin için hiç bir zaman istemedim.

Etrafımdakileri korumak adına bir çok insanı öldürdüm ve bunların yüküyle yaşıyorum. Sen, kızım, bunları asla bilmedin, ben aslında emredilenleri yapıyordum. Ama bir gün verilen görevde bir an tereddüt ettim ve artık her şey değişti.

Ciddi bir şekilde yaralandım ve korumaya çalıştığım arkadaşlarım hayatlarını kaybetti. Herkes benim öldüğümü zannetti ve aslında böyle olması çok daha iyi olmuştu. Çok fazla şey kaybetmiştim ve bir çok arkadaşımı bu dünyadan yolculamıştım. Ama hala korumaya ihtiyaç duyan çok insan var ve ben savaşmayı bırakamam. Umarım bir gün beni anlarsın.

Annen ?Ana?

 

Ana Amari’nin oyundaki asıl rolü destek kahraman olmasına rağmen, rakibe yüksek hasar da verebiliyor. Ayrıca kendisine özel olan uyutma atışı da oyuna yeni bir mekaniğin eklendiği belirtilerini veriyor. Ana Amari’nin Ultimate yeteneğinin ismi ise Nano Boost olarak geçiyor. Ana Amari bu yeteneği ile seçtiği takım arkadaşına hız, yüksek hasar veren güç arttırıcı ve rakibin hasarını düşüren bir kalkan sağlıyor.

Ana Amari’nin tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilir, yorumlarınızı da hemen aşağıdan belirtebilirsiniz.

 

Overwatch Yeni Karakter – Ana Amari