blank

Owlboy Çıkış Tarihi Açıklandı

Owlboy Çıkış Tarihi Açıklandı

Yıllar 2008’i gösterirken Simon Anderson’un geliştirmeye başladığı daha sonra D-Pad Studios ekibi ile birlikte gelişim sürecini devam ettirdiği, başarılı piksel grafiklere sahip yapım Owlboy’un, 10 yıla yakın geliştirme sürecinin ardından içerisinde bulunduğumuz yılın Sonbahar aylarında çıkışını gerçekleştireceği açıklandı.

Hem uçuş mekanikleri hemde platform öğelerini oldukça iyi dizayn ile birleştirmeyi başaran bir macera oyunu olarak tanıtılan Owlboy’da bir genç baykuş-çocuk olan Otus’u kontrol ediyoruz. Oldukça büyük haritaya sahip olduğu belirtilen yapımda her bölüm sonu bir boss ile kıyasıya mücadele tutulacağız. Geliştirilmeye başlandığı yıldan bu yana kendisini gösterdiği bütün fuarlarda en az bir ödül almayı başaran Owlboy görünen o ki Pixel oyun severleri oldukça sevindirecek.

 

 

Oyunun oynanışına biraz daha kapsamlı bakacak olur isek, bir baykuş-çocuğu yöneteceğimiz Owlboy’da her biri farklı yeteneklere sahip arkadaşlarımızı pençelerimiz yardımıyla taşıyıp bulmacaları çözerek bölümleri geçmeye çalışıyoruz. Özellikle üstün Boss savaşlarıyla ön planda olacağı belirtilen yapım uçma ve platform öğelerini fazlasıyla barındırmasının yanı sıra bir açık-dünya oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Owlboy çıkış tarihinin bu yılın Sonbahar aylarında PC platformu için çıkışını gerçekleştirecek. PlayStation 4 platformuna da çıkış yapacağı dedikodular arasında. Owlboy’un Steam sayfasına buradan ulaşabilir, Owlboy çıkış tarihinin açıklandığı duyuru videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Owlboy Owlboy Çıkış Tarihi ve Duyuru Videosu