blank

PewDiePie Ne Kadar Kazanıyor ?

Oyuncular arasında en çok tanınan YouTube’a attığı videolar ile ünlenen PiewDiePie hayal edilemeyecek paralar kazanıyor. Artık sıradan bir YouTube kanalı olmaktan çıkan ve adını marka haline getiren PewDiePie için bir çok şey yapılıyor. Bundan daha önce South Park’ın bölümlerinde yer almıştı. Hatta bir çok dizilerde adı geçti ve kendisinden bahsedildi. Şu sıralar kendisinin baş karakter olarak yer aldığı bir oyun geliştirilmekte İsveçli oyuncunun 2014’te  toplam olarak elde ettiği gelir açıklandı.

PewDiePie Ne Kadar Kazanıyor ?

Belirtilenlere göre PewDiePie’ın sahibi olduğu Pewdie Productions isimli şirket 2014 senesinde 63 milyon İsveç kronu elde etti. Bu hemen hemen 7.45 milyon dolara denk geliyor. PewDiePie 2013 senesinde 29.6 milyon, 2012 senesinde de 7.2 milyon İsveç kronu elde etmişti.

Uzun yıllar verdiği emeklerin karşılığı olarak kazandığı milyon dolarlar oyuncular arasında çok konuşuluyor. Bir dönem artık video çekmek istemediğini açıklayan oyuncu, sevenlerinin baskısı ve isteklerinden dolayı bırakamadı. Binlerce videosu bulunan ünlü oyuncu YouTube için bir yüz olmaya devam ediyor. Yaptığı işi eğlence haline getiren ve izleyenlerini kahkahaya boğan PewDiePie, ilerde daha farklı projelere imza atmak istiyor. Bakalım kendisini başka nerelerde göreceğiz.