blank

PlanetSide Sunucularının Son Anları

PlanetSide Sunucularının Son Anları

Sony Online Entertainment’in geliştirmiş olduğu PlanetSide, düzenli olarak 2003 yılından aktif ve oynanılan bir yapımdı. 2003’ten beri halen daha oynayan yılların oyuncuları, artık PlanetSide’a veda ettiler.

PlanetSide 2, 2012 yılında çıkışını gerçekleştirdi fakat ilk oyunun atmosferinden, eğlencesinden kopamayan oyuncular 2003 yılından günümüze kadar oynamaya devam ettiler. Bu yüzden geliştiriciler PlanetSide 1’in sunucularını açık bıraktılar. Çok eski bir oyun olmasına rağmen binlerin hiç bıkmadan oynadığı yapım 1 Temmuz itibari ile geliştiricilerin açıklaması ile kapandı.

 


planetside-sunucularinin-son-anlari2

PlanetSide Sunucularının Son Anları


30 Haziran gecesi sunucuların kapanmasına dakikalar kala oyuncular oyuna akın ettiler. Geliştiriciler ise kapanışı bir sürprizle yapmak istedi. Sunucuların son dakikalarında gökten meteor yağmaya başladı. Oyunun bu yüzden son gününe PlanetSide kıyamet günü de denmeye başlandı. Ayrıca oyunun son dakikalarında MMORPG.com?dan Steven Messner’de yaşananlara bizzat şahitlik etti.

İşte o efsanevi PlanetSide oyuncularının kapanmadan önceki son konuşmaları ve meteorların yağdığı anları hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

PlanetSide Sunucularının Son Anları