blank

Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü

Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü

Çıkış yapması ile birlikte tüm Dünya tarafından ilgi ile karşılanan ve oynarken gerçek hayatta ceset bile bulanların olduğu oyun Pokemon Go telefonlarımızın batarya ömrü ve şarj için tam bir canavar.

Android ve iOS platformları için çıkış yapan Pokemon Go, ülkemizde de büyük kesim tarafından oynanıyor. Özellikle 90’lı yılların çocukları başından hiç ayrılmıyor. Geceleri pokemon arayanları mahallenizde, semtinizde görebilmeniz an meselesi.

Ancak bununda türlü türlü çözümleri var. En basit yolla sizlere en verimli çözümü aktaralım istedik.

pokemon-go-batarya-omru-uzatma-pil-tasarruf-sarj

Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü

  • Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Android veya iOS cihazlarınızda Pokemon Go oynuyorsanız oyun harita üzerinde sizi bulmak için GPS sinyallerini kullanır. Bunun tamamen alt yapısını ise Google Maps üzerinden sağlıyor. Oyundayken mutlaka hepimizin dikkatini çekmiştir, telefonunuzun sağ üst köşesinde bulunan pile bakarsanız resmen eridiğini görebilirsiniz. Diğer yandan, ülkemizin her yerinde WiFi ağı bulamadığımızdan 3G ya da LTE bağlantısından oyuna giriş yapmak zorundayız. Dolayısıyla sınırlı internet paketi kullananlar için alternatif çözümler üretmek gerekiyor.


Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü


Peki ne yapacağız?

Çok basit bir yöntem ile bunu çözebiliyoruz. Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü en basit yolu ile, Google Maps kullandığı için bulunduğunuz konumdaki yerel haritayı indireceğiz.

Google Maps’i açın > Sağ alttaki hedef belirleme işaretine dokunun > Soldan profil kısmına gelin ve Ayarlar’a tıklayın > Çevirimdışı Alanlar’a gelin > “+” işaretine bastıktan sonra yerel konumunuzu indirin.

Burada önemli olan ise yine bunu indirirken kesinlikle WiFi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun. Çünkü bir mobil kotasına göre yüklü bir indirme işlemi yapacağız.

Bu yöntem ile birlikte pil kullanımını %20 oranlarına, veri kullanımını ise %35 oranlarında tasarruf ederek kullanmış olursunuz.


Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü


  • Pokemon Go Oynarken Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Oyun söylediğimiz gibi inanılmaz derecede pil harcıyor. Bunun da çözümünü herkes kendi yöntemleri ile çözüme kavuşturmaya çalışıyor. Bizlerin size bir diğer tavsiyesi ise şu;

Niantic Labs yani Pokemon Go oyununun yapımcıları, oyun içinde güzel bir çözüm sunmuş. Henüz tam efektif çalışmasa da ilerleyen zamanlarda herkes için bir çözüm ve daha etkili olacağı kesin. Battery Saver denilen ayarı aktif hale getirdiğimizde, hareket halindeyken sürekli ekrana bakmak yerine kapatıyor ve arka planda çalışmaya devam ediyor. Battery Saver ayarı aktif hale getirmek için: 

Oyun içinde poketopu’nun üstüne tıklayın > Sağ üst köşedeki “Settings” kısmına gelin > Daha sonra Battery Saver ayarını aktif hale getirin.

Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü için sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Daha yeni yöntemler geldikçe yine aktarmaya devam edeceğiz. Bunların dışında haberimizi görüp oyunu merak edenler içinde daha önceden hazırladığımız haberleri sizlerle paylaşalım istedik


Pokemon Go Batarya – Şarj Sorunu Çözümü