blank

Pokemon Go Detayları ve Beta Tarihi

Kısa süre önce bir basın konferansı sırasında Pokemon Go akıllı telefonlar için duyurulmuştu. Yapım kullanıcıların telefonlarının ya da tabletlerinin kamerasını kullanarak, gerçek dünya üzerinde sanallık tekniği ile Pokemon’ları keşfetmemize imkan sağlıyor. Oyunun arayüzü gerçek bölgeleri ve adresleri kullanarak bizi hedefimize yönlendirecek. Ayrıca oyun için bir adet de bileklik mevcut. Telefonunuzdan bağımsız kullanabileceğiniz bileklik, bildirim cihazı olarak işlev görüyor.

Önümüzdeki yıl çıkışının planlandığı açıklanan oyun hakkında şimdi daha net ve detaylı bilgiler gün yüzüne çıktı. Yapımcı firma Niantic’e göre, yapımın piyasaya sürülme tarihi 2016’nın başları olarak belirlendi. Ayrıca yapımın 2015 yılının kış sezonunda Beta sürecine girmesinin planlandığı duyuruldu. Verilen tarihin, Beta için beklenenden çok daha erken olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Pokemon Go, Android ve iOS platformları için ücretsiz olacak. Resmi web siteye göre, oyunda oyun içi alışveriş sistemi mevcut olacak.

Pokemon Go Tanıtım Fragmanı