blank

Pokemon GO Nasıl Oynanır ?

Pokemon GO Nasıl Oynanır ?

Pokemon GO bildiğiniz üzere beklenilen uzun sürenin ardından oyunculara sunuldu. Sadece bir kaç ülkede çıkışını gerçekleştirdi. Bu ülkelerin arasında ülkemiz bulunmadığından oynayamayacak olmanın üzüntüsü bir çok Pokemon sever ve oyuncularda bulunuyordu.

Bir önceki haberimizde sizlere Pokemon GO’yu nasıl yükleyebileceğinizi detaylı bir şekilde açıklamıştık. Bu haberimizde ise Pokemon GO’yu nasıl oynayabileceğinizi, Pokemon GO’nun tam anlamıyla ne tür bir oyun olduğunu anlatacağız.

 


Pokemon GO Nasıl Oynanır ?

Pokemon GO Nasıl Oynanır ?


 

Pokemon GO için çıkışına kadar bir çok oynanış videosu oyuncularla paylaşılmıştı. Eğer videoları takip eden biri iseniz oyun hakkında ufak tefek fikirleriniz bulunuyordur. Pokemon GO, sanal gerçeklik üzerine geliştirilmiş yapımlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kendimize özgü tamamen yaratıcı bir şekilde oluşturduğumuz karakterimiz ile bir dakika bile durmadan Pokemon avına çıkıyoruz. Oyunu en cezbedici kılan özelliği de bu.

Pokemon toplayarak koleksiyonlar oluşturuyoruz ve bu evinizde oturarak gerçekleşmiyor. Koleksiyonunuza yeni Pokemonlar katmak için bir sokaktan diğerine, bir bakkaldan bir camiye kadar girmeniz gerekebiliyor. Toplamış olduğunuz bu Pokemonlarla birlikte diğer oyuncuların topladığı Pokemonlarla savaş yapabiliyorsunuz. Ayrıca oyundaki trade sistemi ile birlikte oyuncularla Pokemon takası gerçekleştirebiliyorsunuz ve bu sayede koleksiyonunuzdaki eksik Pokemonları yakalama derdinden bir nebze kurtuluyorsunuz. Daha önce Pokemon filmlerinde gördüğümüz gibi her Pokemon’un kendine özgü enderlik seviyesi bulunuyor. Bazı Pokemonları bulmak için oldukça çaba sarfetmeniz gerekebiliyor. Minibüs, Metro veya Tramvay gibi toplu taşımalar ile yolculuktayken gördüğünüz ender bir Pokemon’u almak için bir anda içinde olduğunuz toplu taşımayı durdurmak zorunda kalabilirsiniz.

Her mobil oyunda olduğu gibi Pokemon GO’da da oyun içi ücretli satın alımlar mevcut. Bir caddeden diğerine, bir binadan diğerine koşarak topladığınız Pokemonları saklamış olduğunuz Poke Toplar bir süre sonra parayla satılmaya başlıyor. Koleksiyonunuzda daha fazla Pokemon olsun istiyorsanız belli bir ücret ödeyerek yeni Poke Toplar almanız gerekiyor. Fakat oyunda bazı Poke Stop adında istasyonlar bulunuyor. Eğer bu istasyonları bulursanız bir kaç Poke Topu ücretsiz olarak elde edebilirsiniz.

Poke Gym adı verilen salonlarda ise, elinizde bulunan Pokemonları başka kullanıcılarla savaşa sokabilirsiniz. Eğer savaşı kazanırsanız, rakibin savaşta kullandığı Pokemonları elde ederek koleksiyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Fakat eğer Poke Top yeriniz yoksa, aldığınız Pokemonlar için Poke Top bulmanız veya satın almanız gerekecek.

Pokemon GO, oynadığınız süre boyunca sürekli olarak kamera ve konum ayarını kullandığından dolayı şarjınızı bir hayli götürecektir. Eğer Pokemon GO için seyahatlere çıkıyorsanız yanınızda Powerbank gibi taşıyıcı şarj cihazlarını taşımanızı öneriyoruz. Çıkışından bu yana çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen milyonların oynamakta olduğu Pokemon GO’yu halen denemediyseniz, mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.