blank

Pokemon GO Nasıl Yüklenir ?

Pokemon GO Nasıl Yüklenir ?

Bir süredir oyuncuların ve Pokemon severlerin merakla beklediği Pokemon GO, Android ve iOS platformlarına çıkışını gerçekleştirdi. Şimdilik bir kaç ülkede oynanabilmekte olan yapım henüz ülkemizde kullanıma sunulmadı.

Bu sebepten dolayı oyunu oynayamayacağını düşünen Pokemon severler ve diğer oyuncuların üzülmesine gerek yok. Bu yazımızda sizlere Pokemon GO’yu nasıl yükleyeceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

 


Pokemon GO Nasıl Yüklenir ?

Pokemon GO Nasıl Yüklenir ?


 

Android

Android işletim sistemli bir telefona sahip iseniz yapmanız gereken çok fazla bir şey yok. Bu yazımızın hemen aşağısında Android telefonunuza Pokemon GO’yu yüklemeniz için gereken APK dosyasını paylaştık. Bunu indirip telefonunuza kurmanız yeterli olacaktır. Fakat indirdiğiniz APK dosyası telefonunuzdaki bir kaç ayar nedeniyle açılmayabilir. Bu ayar Google Play Store dışından uygulama indirdiğinizde kurmanızı engelleyen telefonunuzun ince ayarlarından birisidir. Ayarlar > Güvenlik Seçenekleri’nden Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğini işaretler iseniz, indirdiğiniz APK dosyasını rahatlıkla kurabilirsiniz.

Pokemon GO’yu Android telefonunuza buradan indirip kurabilirsiniz.

iOS

iOS işletim sistemli bir telefona sahip iseniz yapacaklarınız Android’e nazaran biraz daha karışık. Haberimizin başında belirttiğimiz gibi Pokemon GO sadece Avustralya, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika’da çıkışını gerçekleştirdi. Ülkemizde kullanıma sunulmayan Pokemon GO’yu iOS işletim sistemli telefonunuz üzerinden oynamanız için telefonunuzda kullandığınız Apple hesabını bu ülkelerden birinde göstermeniz gerekiyor. Bunu yapmak için ise telefonunuz üzerinden yeni bir Apple ID oluşturarak mevcut konumunuzu Avustralya veya Yeni Zelanda olarak seçmeniz gerekiyor. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra App Store üzerinden Pokemon GO’yu indirebilirsiniz.


 

Şunu belirtmemiz gerekiyor ki her Android ve iOS işletim sistemli telefonlarda Pokemon GO desteklenmiyor. Bu yüzden hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Samsung’larda S4 ve sonrası, Apple’larda ise iPhone 4 ve sonrası Pokemon GO’yu destekliyor.

Windows Phone kullanıcıları ise maalesef bir süre beklemek zorunda. Şimdilik Windows Phone kullanıcıları için bir açıklama yapılmadı ve uzun bir süre de Pokemon GO’nun Windows Phone için gelmesi beklenilmiyor.