blank

Pokemon GO Ülkemizde Yasaklanabilir

Pokemon GO Ülkemizde Yasaklanabilir

Pokemon GO oyuncularının Pokemonları yakalamak amacıyla camilere de giriyor olmasının ardından tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Diyanet-Sen bu durumun ardından geç kalmadan açıklamalarda bulundu.

Dünyada milyonlarca oyuncunun akın ettiği, çılgınlık haline gelen Pokemon GO, ülkemizde de milyonlar tarafından oynanıyor. Bütün gençleri sokağa döken Pokemon GO’dan gelen haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer ise problem; Pokemon GO oyuncularının Pokemonları yakalamak için camilere giriyor olması.


Pokemon GO Ülkemizde Yasaklanabilir


pokemon-go-ulkemizde-yasaklanabilir2

Pokemon GO Ülkemizde Yasaklanabilir


 

Daha öncelerde sosyal medya üzerinden de Pokemon GO oynayan oyuncuların Pokemon yakalamak için camilere giriyor oluşu oldukça büyük tepkiyle karşılanmıştı. Yaşanan bu durumların ardından Diyanet-Sen’den derhal bir açıklama yapıldı.


Pokemon GO Ülkemizde Yasaklanabilir


Diyanet-Sen başkanlığını yapan Mehmet Bayraktutar, camilerde Pokemon arayan kullanıcıların yaptığının camileri hafife almak anlamına geldiğini belirtirken suçu batı ülkelerine yükledi. Bu sebepten dolayı Pokemon GO’nun Türkiye’de derhal yasaklanmasını istediğini söyledi.

Bildiğiniz üzere Pokemon GO’nun çıkışından bu yana çılgınlıkların ardı arkası kesilmiyor. Sırf Pokemon yakalamak için kilometrelerce yolu uçakla seyahat edenlerden tutun, bulduğu Pokemon’u almak için başkasının evine girmek isteyene kadar bir çok çılgınlık yaşanmış durumda. Ülkemizde de yaşanan çılgınlıklar artar ise bu süreç neleri beraberinde getirecek hep beraber göreceğiz.


Pokemon GO Ülkemizde Yasaklanabilir


Ayrıca Pokemon GO ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki haberlerimize göz atabilirsiniz;

Sizler için aşağıda yayınladığımız ve yardımcı olmaya çalıştığımız haberlerimizi maddeler halinde düzenledik. Gün geçtikçe yeni haberleri de aktarmaya devam edeceğiz. Bizleri takip etmeyi unutmayınız…