blank

Pokemon GO Uzayda Oynanabilir mi?

Pokemon GO Uzayda Oynanabilir mi?

Konum ve Kamera ile oynanan, çıktığı günden bu yana fırtınalar estiren Pokemon GO’da çılgınlıklar dur durak bilmiyor.

Çıkışından bu yana bütün dünyada oynanan, milyonların elinden düşüremediği oyun Pokemon GO için ilginç bir soru ortaya atıldı. Nasıl hile yapılır, nasıl daha hızlı Pokemon yakalanır gibi soruların ardından bu sefer ki soru ise oyunun uzayda nasıl oynanacağı ile ilgili.

Bildiğiniz üzere Pokemon GO konum bilginiz sayesinde oynanabiliyor. Sizlere daha önce Pokemon GO Nasıl Oynanır? haberimizde neler yapmanız gerektiğini ve telefonunuzun oyun için ne özellikleri kullandığını detaylı bir şekilde anlatmıştık. Tekrar etmek gerekirse Pokemon GO’yu oynamak istediğiniz zaman, konum ve kameranız kullanılıyor ve bulunduğunuz yere göre orada bulunan Pokemonları arıyorsunuz. Ayrıca GYM ve PokeStop gibi istasyonları da arayıp kullanmanız gerekiyor.

Bir Pokemon GO oyuncusu ise merakını gidermek amacıyla NASA’nın resmi Twitter hesabına ” Pokemon GO Uzayda Oynanabilir mi?” sorusunu yöneltti ve cevabı ise gecikmeden verildi.

Verilen cevaba göre uzay istasyonlarında bazı mobil cihazlar kullanılıyor fakat mobil veri yerine birebir bağlantı kullanıyorlar. Uzay istasyonlarında bulunan az sayıda akıllı telefonsa sadece NASA’nın bilimsel verileri için kullanılıyor.

Pokemon GO Uzayda


Bu arada daha önce Houston’da bulunan Johnson Uzay Merkezi’nde Pokemon GO oynanmış ve bununla ilgili görseller Twitter hesabından paylaşılmıştı.


Pokemon GO Uzayda

NASA’dan gelen cevaptan yola çıkarak, uzayda kullanılan mobil cihazlarda mobil veri kullanılamadığından ötürü Pokemon GO’yu oynamanın mümkün olmadığını anlayabiliyoruz. Bakalım uzayda Pokemon GO oynamak için atılımlar gerçekleştirilecek mi?