blank

Prey Oyunu Konusu ve Yeni Detaylar

Prey Oyunu Konusu ve Yeni Detaylar

2006 yılında çıktığında farklı oynanışı ve alışılmadık atmosferi ile Prey biz oyuncuları derinden etkilemiş, yıllarca devamını beklemeye zorlamıştı. Artık çıksa da oynasak dediğimiz zamanlarda kara bir haber gelmiş ve Prey 2’nin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini duymuştuk.

Tabi ki geçtiğimiz son E3 2016 fuarında yeni oyun gösterildi ve Arkane ekibinin Bethesda iş birliği ile çıkacağı haberini aldık. Bu oyun diğerlerinden çok farklı ve alakasız olacağı için tabi ki yapımcılarda “What is Prey” isimli bir video paylaştılar. Paylaşılan video ile Prey oyunu nedir, devam mı ? yoksa başka bir şey mi anlatılmış oldu.

Prey Oyunu Konusu ve Yeni Detaylar

Peki E3 2016’da paylaşılan bu videoda ne görmüştük. Kısaca; 2032 yılında sürekli aynı günü tekrar eden ve git gide gözü kanlanan Morgan Yu adında bir karakter ve videonun sonlarında ise uzaylılarla aksiyona girdiğimiz bir kesit bulunmaktaydı. Daha sonra paylaşılan basın bülteni ile az çok oyun hakkında bilgi verilmiş olsa da pek yeterli olduğu söylenemezdi. Genel olarak etkileyici bir video paylaşılmış olmasına rağmen elimizde oyun hakkında net bilgiler yoktu. Geçtiğimiz günlerde oyunu geliştiren Arkane Studios, bazılarını bildiğimiz bazılarını ise bilmediğiniz açıklamalarda bulundu.  Yapılan açıklamada ilk olarak Prey’in devam oyunu veya remake olmadığını bunun daha çok bir düşünceyi yeniden hayata geçirmek olduğu belirtildi. Oyunun başında yapacağımız seçimle birlikte kadın veya erkek olarak oynayabileceğimiz Morgan karakterinin bir uzay istasyonunda uzaylılar ile birlikte bulunduğu ve hayatta kalmaya çalıştığı, ayrıca oyun içindeki seçimlerin önemli olduğu ve bu seçimlerin birer sonucu olduğu da bizlerle paylaşıldı.   E3 videosundaki aksiyon bölümü oyunun korku veya gerilim türünde olabileceğini düşündürmüştü, gelen bilgi ile oyunun korku türünde olmadığı daha çok psikolojik gerilim boyutunda olduğu açıklandı. Sadece aksiyon odaklı bir FPS oyunu olmadığı da belirtilen Prey’de RPG kısmının ve hikaye anlatımının da önemli bir konumda bulunacağı söylendi. Tamamen ateşli silahlar ile aksiyona girmeyeceğimiz oyunda pek çok aletin bulunacağı ve bu aletlerin bilimsel bir mekanda olduğumuz için oldukça ilginç şeyler olacağı da ek bir bilgi olarak söylendi. Bunun yanı sıra uzaylılardan öğreneceğimiz güçlerde oyunda bizleri bekliyor olacak. 

Prey Oyunu

Prey Oyunu 2017

Yani kısaca maddeler halinde bahsedecek olursak; Prey Oyunu

  • Bu bir devam oyunu ya da bir remake değil.
  • Kendimizi bir Uzaylı gemisinde bulacağız ve hayatta kalmaya çalışacağız.
  • Bu halihazırda var olan fikrin yeniden hayal edilişi diyor saygıdeğer Raphael Colantionio.
  • Oyuncunun yapacağı seçimler önemli bir rol oynuyor.
  • Yapacağınız seçimlerin her biri not ediliyor ve oyunda daha sonra karşınıza bazı olayların sonucu olarak çıkabiliyor.
  • Kadın veya erkek bir Morgan olarak oynayabiliyorsunuz. Cinsiyetimizi oyunun başında seçimle yapacağız.
  • Kimliğiniz oyunun hikayesinde büyük bir rol oynuyor – Siz kimsiniz?
  • Prey tipik bir FPS olmayacak. Daha çok RPG elementleriyle harmanlanmış hikaye bazlı bir deneyim olacak.
  • Sadece silahlarınızı değil, uzaylılardan öğrenebileceğiniz yetenekleri de kullanacaksınız.
  • Silah olarak kullanabileceğiniz çeşitli araçlara erişim sağlaya bileceksiniz – her ne kadar ana amaçları silah olarak kullanılmak olmasa da.

Prey oyunu şimdiden şu şekilde görünüyor. hikaye anlatımlarını seven, oyun içi seçimler ile ilerlemeyi seven, araştırmacı bir oyuncu iseniz Prey oyunu tam size göre olacak.

 2017 yılında PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak Prey’in E3 2016 haberine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Prey Oyunu Konusu ve Yeni Detaylar Video