blank

Prey Oyunu Sinematik Fragman – E3 2016

Prey Oyunu Sinematik Fragman – E3 2016

Bethesda konferansı ile birlikte duyurulan oyunlardan bir tanesi de Prey oldu.  2006’da çıkan ilk oyundan sonra Bethesda Prey 2 üzerinde çalışıyordu fakat 2014’te oyun iptal edilmişti. E3 2016’da Bethesda büyük bir süpriz yaparak yeni Prey oyununu duyurdu.

Seriye en baştan tekrardan başlayacak olan yapımcılar, hikayeye devam etmek veya oyuna remake yapmak gibi bir dertleri olmadan tamamen oyunu en geçmişinden başlayacak şekilde bir karar almışlar. Arkane Studios tarafından geliştirilen oyunun yapımcı stüdyosunu Dishonored oyunundan bileceksiniz. Hem Dishonored hemde devam oyunlarının da yapımcısı kendileri.

Prey bir bilim-kurgu temalı aksiyon oyunu ve FPS bakış açısı ile oynanıyor. Prey kendine has bir yapıya sahip. Oyuna da aslında böyle bir yapıyla eşsizlik katıyor demek yanlış olmaz. Prey tabi ki bir psikolojik bükülmenin içinden tekrardan doğuyor diyebiliriz. Morgan Yu isimli bir karakteri canlandıracağımız oyunda, dünyadaki uzaylı istilasını durdurmaya çalışacağız. Karakterimiz aynı zamanda insan ırkının geliştirilmesi için yapılmış bir çok ahlak dışı deneye tabi tutulmuştur ve psikolojik bir bükülmenin de tam ortasındadır. Yıl 2032 de uyanıyoruz ve bir anda kendimizi Talos 1’de buluyoruz. Uzaylı yaratıklar hayatımıza son vermeden bulunduğumuz bu uzay istasyonunda en derin sırlara kadar çözmemiz gerekiyor. Mistik uzaylılar bizi avlamadan bütün bu gizemi ortaya çıkarmalıyız.


Prey Oyunu Ekran Görüntüleri


İstasyonda bir çok şey bulabileceğiz, bunların dışında karakterimiz silahları ve zihinleri bükebilme yeteneğine sahip. Tüm bu yolculuk boyunca aklımızı iyi kullanmamız gerekiyor. Bütün bu büyüyen tehditlere karşı umarız hayatta kalacağız. Yapımcıların Prey oyunu için yayımladıkları sinematik fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Prey oyunu çıkış tarihi ise 2017 yılı olarak gösterildi ancak kesin bir tarih verilmedi. Herhangi bir tarih aralığı da verilmedi sadece yıl olarak 2017 yılında çıkacağı açıklandı. Prey oyunu PC, PS4 ve Xbox One için geliştiriliyor ve bu platformlarda da raflardaki yerini alacak. İyi seyirler…

Prey Oyunu Sinematik Fragman