blank

Prey Oyununun İlk Videosu Yayınlandı

Prey Oyununun İlk Videosu Yayınlandı

Dishonored 2 ile tanıdığımız Arkane Studios tarafından geliştirilen Prey isimli oyun hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Prey oyunun İlk videosu QuakeCon 2016 sayesinde yayınlanmıştı ve ikinci video da geçtiğimiz gün yayınlandı ve kadın karakterimizi de bu oynanış videosu ile görmüş olduk. İlk video yayınlandığında erkek karakterin oynanışını gördüğümüz oyunda ikinci video ile birlikte bu sefer kadın karakteri seçerek başlıyoruz.

Prey Oyununun İlk Videosu Yayınlandı

Prey Oyununun İlk Videosu Yayınlandı

2032 yılında Talos I isimli uzay istasyonunda geçecek olan oyun, insanoğlunun hayatını değiştirecek en büyük projeyi geliştirmekle meşgul ve bizde onların bu yoldaki denekleri oluyoruz. Tabi her zamanki gibi her şey güzel giderken bir şeyler ters gidiyor ve bir anda istasyonu şekil değiştirebilen yaratıklar ele geçiriyor ve insanları avlamaya başlıyorlar. Bu şekilde bir hikaye duyunca aklıma hep Half Life gelir, o deneyi yaptıktan sonra yaratıkların Black Mesa’yı bastıkları sahneyi hiç unutmam, her neyse. Sürekli etrafta belgelerle karşılaştığımız oyunda hem hangi amaçla orada olduğumuzu ve geçmişimizi öğreniyoruz hem de yaratıkları öldürerek hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyunda craft sisteminin de bulunacağını belirten Arkane Studios, yeni bir oynanış yapısını bizlere sunacak gibi duruyor. Ayriyeten belirtelim, oyun Cry Engine motoru ile geliştirilmekte.

İlk videodan pek farkı olmayan ikinci videonun tek farkı karakterimizin farklı olması. Tabi FPS olarak oynadığımız oyunda bu farkı da pek hissedemiyoruz çünkü tüm oynanış aynı gibi duruyor. İlerleyen günlerde yeni bilgilerin de yayınlanacağı Prey, 2017 yılında Xbox One, PC ve Playstation 4 için çıkışını gerçekleştirecek. Prey Oyununun İlk Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.