blank

Profesyoneller Dünya Şampiyonası’nda Nasıl Totem Kullandı

Riot Games bugün League of Legends Dünya Şampiyonası’nda takımların nasıl totem kullandıkları hakkında bir infografik yayınladı.

League of Legends’in belki en önemli eşyası olan totem genel olarak kümelere ve liglere bakıldığında büyük değişiklikler gösteriyor. Bronze ligten daha yukarı ki liglere çıkarken totem kullanımın artması özellikle daha yetenekli oyuncuların totemlere daha çok değer verdiğini de gösteriyor. Normal seviyede totemin değeri böyle olurken profesyonel oyuncularda ise bam başka bir düzeyde totem kullanımı görüyoruz. Özellikle Dünya Şampiyonası gitmeye hak kazanan takımları ne kadar görüşe önem verdiklerini bugün Riot’un paylaştığı yeni site ki bilgilere bakarak anlayabiliriz.

Görüşün en büyük avantaj olarak geçtiği profesyonel seviye totem seviyesi bölgeden bölgeye de değişiklik gösteriyor. Bizim ligimizin de bulunduğu Wildcard bölgeleri tüm bölgeler arasında en az totem kullanıma sahipken, Tayvan ligi LMS en yüksek totem kullanma oranına sahip. Kuzey Amerika ve Wildcard bölgeleri ayrıca ejderhaya diğer bölgelere göre çok daha fazla önem gösterdiği belirtilen sitede birçok farklı statistikler de gösteriliyor.

Buradan Riot kendi sayfasına giderek çok daha fazla bilgiyi kendiniz inceleyebilirsiniz.

http://tr.leagueoflegends.com/tr/page/isinma-turu-profesyoneller-dunya-sampiyonasinda-nasil-totem-kullandi