blank

PS Plus Abonelerine Ücretsiz AC 4 Black Flag Mi ?

PlayStation sahiplerinin bildiği gibi PS Plus sistemi oldukça avantajlı ve özellikle PS4 için zorunlu diyebiliriz.

Bu sistem sayesinde her ay Sony tarafından sunulan ücretsiz oyunlara (AAA seviye oyunlar da dahil) sahip olunabiliyor. Aboneliğiniz sürdüğü müddetçe oynanabilir olan bu oyunlar, aboneliğinizin bitmesi durumunda ise oynanamaz hale geliyor, ta ki siz aboneliğinizi tekrardan aktif edene kadar. PS4’de ise bu sistem biraz daha farklı bir boyuta taşınıyor ve çoğu yapımın çevrimiçi modlarından faydalanabilmek adına aktif aboneliğinizin bulunması zorunluluk olarak tutuluyor.

Bugün ise Amerikan PSN’in de oldukça kafa karıştıran bir durum yaşandı. Bunun bir hata mı yoksa Ubisoft ile anlaşmalı bir teklif mi olduğu henüz belli değil, lakin şuan için Assassin’s Creed IV: Black Flag isimli oyun Amerikan PSN’i üzerinde ücretsiz satın alınabilir olarak görünüyor. Sadece PS Plus aboneliğine sahip kullanıcılara ücretsiz olarak görünen yapımın farkına varan NeoGAF ve Reddit kullanıcıları konuyla ilgili çoktan konular açmış durumda. Fakat ikona tıkladığınız zaman açılan sayfada aslında yapımın sadece %50 indirimli olduğu görünüyor. PSN’de 29 Eylül tarihine kadar sürecek olan Assassin’s Creed indirimlerinde yaşanan bir problemden dolayı ortaya çıktığı düşünülen bu durum, kısa süre içerisinde Sony tarafından düzeltilecektir diye tahmin ediyoruz.

playstationplusassassinscreed

Belki de Ekim ayının ücretsiz PS Plus oyunlarından bir tanesi de Assassin’s Creed IV: Black Flag olur? Biliyorsunuz ki daha önceden yapımı, Xbox One sahipleri Gold abonelik hizmetiyle ücretsiz olarak almıştı ve Ubisoft’un bu sene PlayStation ile olan anlaşmasına bağlı olarak böyle bir sürpriz konsolun sahiplerini bekliyor olabilir.

Konuyla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.