blank

PS4 Kontrol Cihazındaki Gizli Tuş (İpucu)

PlayStation 4 sahiplerinin bildiği gibi, DualShock 4 (PS4 kontrol cihazı) oldukça gelişmiş özelliklere sahip durumda. Hareket algılama, dokunmatik yüzey, hoparlör gibi pek çok güzel ve teknolojik özellikleri bulunan bu cihazın yeni bir özelliği daha ortaya çıktı.

Belki daha önceden bu özelliğe dikkat edenleriniz olmuştur, lakin okuyucularımız arasında mutlaka bunu henüz keşfetmemiş olanlar da vardır diye tahmin ediyoruz. Cihazın arka yüzeyinde bulunan vidanın hemen yanında ufak bir delik olduğunu görebilirsiniz, bu deliği bir kürdan, iğne vb. bir şeylerle kurcalarsanız aslında burada bir düğme olduğunu göreceksiniz. Peki bu gizemli düğme ne işe yarıyor? Bu düğme sayesinde bazı kullanıcıların yaşadığı DualShock 4 senkron problemi ortadan kalkıyor…

resetbutton

Bazı durumlarda PS4 oyun konsolunuz DualShock 4’ünüzü tanımayabilir, bu durum en çok yeni bir kontrol cihazı aldığınızda başınıza gelebilecek bir şeydir. İşte bu düğme tam olarak bu sorununuzun çözümü diyebiliriz. Düğmeye bir  süre basılı tutmanız halinde, cihaz ile konsol arasındaki bağlantı tekrardan kuruluyor ve sizde yaşadığınız senkron probleminden kurtulmuş oluyorsunuz.