blank

Quake Champions MOBA – E3 2016

Quake Champions MOBA – E3 2016

Bethesda tarafından E3 2016 fuarında duyurulan oyunlardan bir tanesi de efsanelerin en eskilerinden olan Quake oyununun yenisi oldu.

Yapılan açıklamalarda Quake Champions bir moba oyunu olarak geliyor. E-spor dünyasına direk dalış yapacak. Hızlı bir oynanış tarzı ile eski oyunun da tadını verecek olan Quake Champions yetenek tabanlı arena tarzı oyun yapısı ve tüm ihtişamı ile geri dönüyor. Rekabetçi arena sistemine dayalı bir oyun olarak sadece PC için gelecek. Quake için şöyle geçmişe baktığımız da zaten temelinde rekabet olan arena oyunlarımız çok oluyordu. Bizler için de böylesine büyük bir efsane oyunun tekrardan canlanması müthiş mutluluk uyandırdı. Oyunun moba olarak gelmesi ve e-spor dünyasına dalması gibi gelişmeleri ise tamamen haklı buluyoruz. Yapımcılar yıllar sonra yeni bir Quake oyunu yaptıklarında bir efsaneyi canlandırmış olacaklardı fakat böyle bir şey yaparak o efsaneyi canlandırıp üstüne birde ölümsüzleştirmek için bir iksir vermiş gibi oldular.

120hz hızında çalışacak olan Quake Champions için bir çok karakter olacak ve Her karakterin kendine özgü yetenekleri olacak. Karakterlerin yeteneklerinin kendine has özelliklerinin olması da oyunda oyuncunun oynayış tarzını da belirleyip, kendi stilinde bir oyun havası yaratmasını da sağlamış olacak böylelikle. Uzun yıllar sonra karşımıza bir MOBA oyunu olarak gelecek olan Quake Champions için heyecan dorukta. Tabi ki sonuç olarak bir e-spor oyunu olma yolunda adım atmış ve bir MOBA olarak geldiği içinde bir çok eleştirilere maruz kaldı daha şimdiden fakat aynı zamanda binlerce oyuncu tarafından da en doğru hamlenin yapıldığını, böyle bir şeyin Quake için onun asla ölmediğini ve aslında rekabetçi arena mücadelelerinin Quake için zaten bildiği bir şey olduğu da söyleniyor.

Quake Champions için yapımcılar ne zaman çıkacağı ile ilgili bilgileri saklı tuttular. Yani oyunumuzun ne zamana çıkacağı henüz bilinmiyor ancak ilerleyen zamanlarda oyunun çıkış tarihi ile ilgili bilgiler de verilecektir. En azından çıkış aralığının söyleneceğini tahmin ediyoruz. Oyununun eşsiz kahramanlarından bir kaçını gördüğümüz sinematik fragmanı ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Quake Champions MOBA