blank

Quantic Dream Yeni Bir Proje Mi Geliştiriyor ?

Fahrenheit, Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi efsanevi sinematik etkiye sahip oyunların arkasında bulunan Quantic Dream için oldukça esrarengiz bir haber geldi.

Firma, Fahrenheit oyununun ardından Sony ile anlaşarak sadece PS4 özel oyunlar geliştirmeye başlamıştı ve bu anlaşmadan oldukça memnun olduğu belirten firma, yoluna Sony ile devam etme kararı almıştı. Ardından gelen Heavy Rain ve Beyond: Two Souls oyun dünyasına gerçek anlamda sinematik yapımların nasıl dahil edileceğini tüm firmalara göstererek, öncülük yapmış oldu.

Kısa bir süre önce Heavy Rain ve Beyond: Two Souls oyunlarını içerisinde barındıracak olan, “Quntic Dream Collection” isimli bir yapım çıkış tarihi Ocak 2016 olarak PS4 için Amazon’un Fransız sitesi üzerinden listelenmişti. Bu durum PS4 sahiplerini her ne kadar mutlu etmiş olsa da maalesef geliştirici firmadan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Oyuncular henüz bu gizemi çözememişken firma için yayınlanan başka bir haber, kafaları iyice karıştırmayı başardı.

Twitter üzerinden Ağustos ayında “Tidux” isimli kullanıcı; “Quantic Dream’in yeni projesini görmek için sabırsızlanıyorum!” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu. Bugün ise tekrardan gündeme gelen bu haber, PlayStation sahiplerini tekrardan heyecanlandırmayı başardı.

“Paris Games Week” isimli fuarda ortaya çıkması beklenilen bu yeni proje bakalım sadece bir söylenti mi, yoksa Quantic Dream gerçekten yeni bir proje üzerinde mi çalışıyor? İşte bu soruların yanıtını 28 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Paris Games Week’de alacağız. Son olarak sizlere Quantic Dream’in 2013 yılında PS4 için hazırlamış olduğu etkileyici teknoloji demosu ile baş başa bırakıyoruz.

The Dark Sorcerer PS4 Tech Demo

https://youtu.be/4j5xxi6cjjU