blank

Rainbow Six Siege Hafta Sonu Bedava

Rainbow Six Siege Hafta Sonu Bedava

Yıkılabilir çevre elementleri, taktiksel oynanışı ve birbirinden farklı operatörleri ile FPS severlerin uzun süredir keyifle oynadığı Rainbow Six Siege hafta sonu bedava.

Ubisoft resmi olarak bir açıklamada bulundu ve hafta sonu Rainbow Six Siege tüm oyuncular tarafından bedava olarak oynanabilir olacak. Şu sıralar yeni güncellemelerinin resmi olarak duyurulması ve bir çok yeniliğin de oyuna geliyor olması ile birlikte firma tabi ki oyuncu sayılarını daha da fazla artırmak istiyor. Hafta sonu bedava etkinlikleri genelde oyuncular için oyunu alıp almama konusunda karar verememiş oyuncuların tamamı için kesin bir çözüm. Çünkü oyuncuları oyunu tamamen denemiş oluyorlar. Bu şekilde akıllarındaki bazı soru işaretlerini silip bir karara varıyorlar.

Ubisoft bu durumdan çok iyi haberdar ve oyunun oyuncu sayısını yükseltebilmek için de ara sıra bu tarz etkinlikler düzenliyor. Ancak burada bir noktaya parmak basmak istiyoruz. Oyunun oyuncu sayısı bu oyun için hafta sonu bedava yapmak ile kesinlikle artmayacaktır. Oyunu satın almış milyonlarca oyuncu var ancak oyunu çok uzun süredir bırakmış ve oynamıyor olanların sayısı oynayanlar kadar neredeyse. Demek oluyor ki bazı hatalar var burada. Bu hataların başında özellikle temel olarak ve en önemlisi hile. Rainbow Six Siege hile avına çıkmak zorunda. Evet bunun için atılımlar yapıldı. Bunları sizlere yeni güncelleme ve DLC ile ilgili bir çok bilginin yer aldığı aşağıdaki haberlerde en detaylı şekilde anlattık. 

Rainbow Six Siege Hafta Sonu Bedava

Rainbow Six Siege Hafta Sonu Bedava

Rainbow Six Siege Hafta Sonu Bedava

Tabi ki sadece konu hileciler değil. Oyunda bulunan bazı hatalarında düzeltilmesi gerekiyor. Bunlar içinde çözüm aradıklarını ve bulduklarını söyleyen yapımcılar yine yukarıda linkini verdiğimiz haberlerde sizlere anlattık. Olayı tamamen dokulara bazı özelliklerin kaldırılması ve yeni bir sistem getirerek oyunu tamamen değiştirecek. Aslına bakarsanız burada olay şu, bu oyun bu güne kadar hep geri planda kaldı. Oyunun ilgili birimleri oyun ile son nefeslerine kadar ilgilenmediler. Report edilen binlerce oyuncu arasında Ubisoft çıkıp hiç bir zaman şöyle bir açıklama yapmadı. Bize yaptığınız raporlar ile oyunumuzda bilmem şu kadar sayıda hile yapan oyuncu tespit edildi ve temizlendi. Artık oyundaki oyuncular report etmekten bıktılar. Report edildikten 10 gün sonra aynı adam ile başka bir maçta karşılaşıp yine onun yaptığı hile yüzünden yenilen ve bunu yüksek liglerde yaşayan çok fazla oyuncu sayısı var. Çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde bu sorunu çözmek zorunda olan Ubisoft için ancak şunu söyleyebiliyorum şahsım adına “Geç kalınmışlığın hikayesi : Rainbow Six Siege”

Umarım zararın neresinden dönersek kardır felsefesini unutmayıp bir an evvel yapılacakların tamamını bitirip oyunun oyuncu sayısının da düşmesini engelleyerek. Rainbow Six Siege hafta sonu bedava etkinlikleri ile oyuncu sayısını artırmaktan ziyade oyunu zaten hali hazırda satın almış ancak oynamayan oyuncuların tekrardan gönlünü kazanıp oyuna geri dönüşlerini sağlayabilirler. Bu gidişat Rainbow Six Siege hafta sonu bedava etkinlikleri ile olmayacak Ubisoft bunu kafana sok artık.

Ha bu arada Rainbow Six Siege Hafta Sonu Bedava etkinliği için, PC kullanıcıları Rainbow Six: Siege’i Uplay üzerinden hafta sonu ücretsiz olarak indire bilecekken, Xbox One kullanıcıları ise oyunu Xbox Store’dan edinebilecek. Ayrıca Rainbow Six: Siege’in hafta sonu boyunca %50 indirim ile satılacağını da belirtelim.