blank

Rainbow Six Siege Yeni Operatörler ve Yeni Harita

Rainbow Six Siege Yeni Operatörler ve Yeni Harita

Ubisoft tarafından bu gün sizlere yetkili ağızlardan açıklanan ve oyuna büyük katkılar sağlayacak sistemlerden bahsetmiştik. Bu sistemler sadece oyunun iyileşmesi için değil detayları ile birlikte haberimizde anti-hile ve bazı sistemleri içeriyordu. Haberimizin linki hemen aşağıda oradan diğer detaylara bakabilirsiniz.

Şimdi ise Rainbow Six Siege Yeni Operatörler ve Yeni Harita ile ilgili bir çok detay kesinleşti. Yeni çıkacak olan Rainbow Six Siege operatörleri Brezilya kökenli olup isimleri Caveira ve Capitão. Batalhão de Operações Policiais Especiais (BOPE) olarak adlandırılan  Brazilya’nın özel birliklerinden geliyorlar.

Rainbow Six Siege Yeni Operatörler ve Yeni Harita Detayları

Caveira Operatörü

Gelen iki operatörden defans olarak karakterimiz Caveira. Kendisi bir kadın özel kuvvet askeri diyebiliriz. Bir önceki güncelleme içinde bir erkek bir kadın karakterimiz gelmişti. Bu sefer ki Defans karakterimiz kadın olmuş oldu. Caveira çok acayip bir yeteneğe sahip olacak oyunda. Çünkü bu yetenek bambaşka bir strateji katacak oyuna. Yeteneklerinden “Silent Step” kabiliyeti düşmanı hareketsiz hale getirmek için müthiş bir sessizlikte hareket etmesini sağlayıp düşmanı hareketsiz hale getirdikten sonra düşman takımındaki diğer karakterlerin yerlerini öğrenmeyi sağlayabilen bir yetenek. Kısaca şunu düşünün sessizce yürüyüp düşmanı felç edip karşıdaki düşmanların yerlerini anında öğreniyoruz. Arkalamak için nasıl da bir güzel karakter olmuş bu böyle.

Onun özel silahları arasında kendisinin birincil silahları M12 ve SPAS-15 olarak kesinleşti. PRB92 silahı ise ikincil silahı olmuş oluyor. Nitrocell C4 ve dikenli tel yine ekipmanları arasında.

Rainbow Six Siege Yeni Operatörler ve Yeni Harita Detayları

Rainbow Six Siege Yeni Operatörler ve Yeni Harita

Rainbow Six Siege Yeni Operatörler ve Yeni Harita Detayları

Capitão Operatörü

Bir saldırı takımında ok kullanan karakter olacak kendisi. Tatar Yayı kullanıyor ve acayip özellikleri var. Sahip olduğu bu yay ile öyle bir ok çeşidi kullanıyor ki bu ok akciğerlere giden hava yollarının tıkanması, solunum kaslarının felci ya da havada yeterli oksijen bulunmaması gibi bir durumu ortaya çıkartıyor. Böylelikle düşmanlarının acı çekerek boğulmalarına yol açabilen atışlar gerçekleştirebiliyor. Bunun dışında daha özellikleri bitmedi, küçük bir mikro duman bombası ile takım hareketlerini ve pozisyonlarını gizleyebilen bir özelliği var. Yani kendi takımınızı resmen küçük bir mikro duman bombası ile görünmez hale getiriyorsunuz ve kimse bir ses duymuyor.

Capitão ayrıca özel silahları arasında kendisinin birincil silahları M-249 ve PARA-308. İkincil silah olarak kendisi PRB92 kullanıyor olacak. Sersemletici el bombası ve patlayıcı el bombası kullanıyor olacak.

Rainbow Six Siege Yeni Operatörler ve Yeni Harita

Rainbow Six Siege Yeni Operatörler ve Yeni Harita Detayları

Yeni Harita

Operation Skull Rain ayrıca bizlere yeni bir harita veriyor. Bu harita tabi ki operatörlerimizin de geldiği yerden. Artık oyun bu Bu DLC ile birlikte yeni bir Brazil’ya haritasına sahip olacak. Tabi ki bu harita herkes için geçerli olacak. Yani Season pass yada standtar versiyon ile ilgili bir ayrımcılık yapmıyor. Operatörler tabi ki Season Pass sahiplerine bedava olarak verilmiş olacaklar. Yeni Harita ile ilgili resmi video geldi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Rainbow Six Siege Yeni Harita FAVELA Fragmanı