blank

Red Bull Son Şampiyon Dota 2 Turnuvasını Duyurdu !

G2A sponsorluğunda Valve onaylı düzenlenen Dota 2 Türkiye turnuvasının ardından Red Bull’da bu işte el attı ve Red Bull, Türkiye’de gerçekleştirilecek Dota 2 Son Şampiyon turnuvasını duyurdu!

Red Bull ve ESL (Elektronik Sporlar Ligi) tarafından Nvidia ve Spor X sponsorluğunda düzenlenecek Dota 2 Son şampiyon turnuvası Türkiye’den 256 takım ve 1200?ün üzerinde Dota 2 oyuncusu (izleyici) katılacak. Takımlar beşer oyuncudan kurulacak ve üç oyunlu serilerde iki oyun kazanan maçın galibi sayılacak.

red-bull-son-şampiyon-logo-görsel

Kazanan takıma tam tamına 12 bin TL’lik para ödülü ve ESL One Dota 2 dünya şampiyonası Avrupa elemelerine doğrudan katılmaya hak verilecek. Red Bull Son Şampiyon’da ikinci ve üçüncü bitiren takımlar sırasıyla 5 bin ve 3 bin TL para ödülüne sahip olacak. Ayrıca büyük final izleyicilerine binlerce lira değerinde Steam cüzdan kodu ve oyun içi sürprizler bekliyor!

İzleyici olarak Dota 2 son şampiyon turnuvasının finaline katılmak istiyorsan buraya tıklayarak 20.00 Liraya bilet satın alabilirsin. Eğer takımını Red Bull son şampiyon turnuvasına dahil etmek istiyorsan başvuru için tıkla! ayrıca büyük final maçlarını Twitch üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 5 Haziran.

  • Ön Elemeler: 6-7 Haziran
  • Finaller: 11-12 Haziran
  • Büyük Final: 14 Haziran
  • Büyük Finalin Gerçekleşeceği Yer: Volkswagen Arena, İstanbul Saat: 13.00

Editörün Yorumu

Türkiye’de özellikle bu son zamanlarda Elektronik Spor ciddi bir gelişme kaydetti. Bu da demek oluyor ki Türkiye, Elektronik Spor dalında ileri ki daha da gelişecek ve hak ettiği noktaya ulaşacak. Ayrıca Red Bull’un ülkemize oyun ve elektronik spor alanında çok katkısı bulundu. Onlara bu desteklerinden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz.