blank

Red Dead Redemption Satış Başarısı Açıklandı

2010 yılında PS3 ve Xbox 360 platformları için piyasaya sürülen Red Dead Redemption kovboy temasına en iyi oyun olmayı başarmıştı.

Rockstar tarafından geliştirilen yapım, adeta GTA’nın Western dünyası ile birleşmesiydi demek yanlış olmayacaktır. Sunduğu açık dünya, bu dünyanın doluluğu, at kullanım mekanikleri ve genel oyun yapısıyla oldukça yüksek puanlar almayı başaran yapım gerçekten büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Bugün ise aradan geçen 5 yılın ardından yapımın şimdiye kadar ki ulaşmış olduğu satış rakamları oyuncularla paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre Red Dead Redemption, şimdiye kadar 14 milyondan fazla satarak gerçekten güzel bir başarıya imza atmış durumda. Yapım aynı zamanda Metacritic’de 95 puan ortalamasıyla, en yüksek puan almayı başaran oyunlar listesinde önemli bir yere sahip olmayı da başarmıştı.

GTA V’in de tüm platformlara çıkışını gerçekleştirdiğini düşünürsek, bir kaç sene içerisinde yeni bir Red Dead Redemption oyunu görmeyi beklemek çok saçma olmayacaktır. Elbette hepimiz Western evrenini yeni nesilde görmeyi dört gözle beklemekteyiz.