blank

Resident Evil 7 Biohazard Çıkış Tarihi ve Videosu

Resident Evil 7 Biohazard Çıkış Tarihi ve Videosu

Capcom, Sony’nin E3 2016 basın konferansında yeni oyunları Resident Evil 7 Biohazard ile ilgili bilgiler verildi, yeni oyun tanıtıldı ve çıkış tarihi açıklandı.

Sürpriz bir şekilde duyurulan oyun hayranlar arasında tartışmalar yaratırken, Capcom da oyun ile ilgili yeni yeni bilgiler vermeye devam ediyor. Görünen o ki önümüze epey farklı bir oyun gelecek. Aşağıdan hemen E3 2016 etkinliği sırasında yayımlanmış olan videoyu izleyebilirsiniz.


Resident Evil 7 Biohazard Tanıtım Videosu – E3 2016


Resident Evil 7 Biohazard oyununun duyuru fragmanı sırasında, terk edilmiş bir evde araştırma yapan birkaç kişi görüyoruz. Gözlerinden gördüğümüz bir kişinin haricinde iki kişi daha var. Evin bir nevi Silent Hills demosunu anımsatan gerilimli ortamı ile her bir köşeyi bin türlü güçlükle zorluklarla dönüyoruz. Bunda tabi ki Silent Hills projesinde de yer almış olan tasarımcının yer alması da epey etkili olmuş ki kendisini hemen de hissettirmiş zaten. Ancak bütün bunlar tam sürüm oyunda pek karşımıza çıkmayacak.

Capcom tarafından Eurogamer sitesine yapılan açıklamaya göre, halihazırda PlayStation Plus üyelerine sunulmuş olan demonun, Resident Evil 7 oyununun tam sürümünde yer almayacağı onaylandı. Bununla birlikte, yine tam sürüm oyunda yöneteceğimiz karakter çok daha farklı bir karakter olacak. Ancak temelde, karakterimiz sıradan bir insan olacak. Yani oyunun Resident Evil 7 Biohazard olması illa karakterin S.T.A.R.S. veya B.S.A.A. veya Terra Save ekibindekiler gibi deneyimli bir asker veya kahraman yönetmeyi beklememeliyiz. Yapımcıların açıklamalarına bakılacak olursa karşımıza değişik bir oyun çıkacak.

Bunlara ek olarak, oyunda herhangi bir QTE bulunmayacak olmasının yanı sıra, eğer oyunu ön-sipariş ile satın alırsanız, Survival Pack içerine sahip olacaksınız. Bu içerik size oyuna direkt olarak en zor seviyesi ile başlama imkanı sunacak.

Resident Evil 7 Biohazard çıkış tarihi 24 Ocak 2017 olarak kesinleşmiş durumda. Oyunumuz PC, PS4 ve Xbox One platformları için çıkacak. Ayrıca Playstation VR ile tam uyumlu halde çalışacak.


Resident Evil 7 Biohazard Ekran Görüntüleri