blank

Resident Evil 7 Biohazard Gamescom Fragmanı Yayımlandı

Resident Evil 7 Biohazard Gamescom Fragmanı

Capcom’un geliştirdiği ve yayımcılığını üstlendiği Resident Evil serisinin son oyunu Resident Evil 7 Biohazard’ın Gamescom fragmanı yayınlandı.

Serinin önceki oyunlarına göre çok daha fazla korku öğesini içinde barındıracak olan Resident Evil 7: Biohazard, seriyi tamamen farklı bir noktaya taşıyacak. Resident Evil serisi severlerin merakla beklediği tanıtım videosu Gamescom’da beklenildiği gibi yayınlandı. Yeni tanıtım videosu, korkuyu iliklerimize kadar hissedeceğimizin habercisi gibi görünüyor.

 

Resident Evil 7 Biohazard Gamescom Fragmanı Yayımlandı

 

İlk olarak E3 2016’da duyurulan ve tanıtılan Resident Evil 7 Biohazard Gamescom fragmanına şöyle bir göz attığımızda karanlık ve bir o kadar ürkütücü bir atmosferin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Capcom Gamescom’da bu tanıtım videosunu şöyle söylüyor;

“Lanetli bir çiftlik evinde yaşayan, Jack ve Marguerite Baker’ı uzun zamandır ortalarda gören olmadı. Bir süredir onlardan haber alınamıyor.  Acaba onlara ne oldu? Gizemli videoyu izleyin ve olaylar hakkında fikir edinmeye çalışın”

Açıklamaya göre görünen o ki oyun tamamen lanetlenmiş bir çiftlik evinde geçecek. İçinde Jack ve Marguerite’in de bulunduğu Baker ailesinin yaşamış olduğu evde her şey sorunsuz giderken aile esrarengiz bir şekilde ortadan kayboluyor. Oyuncular bu sırrı çözmeye çalışacak ve ana karakterimiz olan kızdan Marguerite’nin ne istediğini öğrenmeyi amaçlayacak. Önceki Resident Evil ve diğer korku oyunlarında olduğu gibi bir sırrı çözmek için orayı saatlerce araştırmamız gerekecek ve bunuda lanetli bir çiftlikte yapacağımızdan ötürü korku atmosferini sadece oyunun konusunu açıklarken bile hissedebiliyoruz. Videoda yer alan görüntülerin oyunun çıkış tarihindeki grafikleriyle farklılıklar olabileceği iyileştirmeler yapılabileceği de ayrıca belirtildi.

Resident Evil 7: Biohazard 24 Ocak 2017 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca gelecek olan sanal gerçeklik cihazları ile de bütünüyle uyumlu olacak.

 

Resident Evil 7 Biohazard Gamescom Fragmanı